Český svaz koloběhu

Ostravské Super finále určilo celkové vítěze Rollo ligy - 27.09. 2016

Tak máme za sebou už i Super finále – závěrečné kolo 42 ročníku Rollo ligy  a Českého poháru v Ostravě a republiková závodní koloběžková sezóna dospěla do závěru.

Ze závodů zbývají jen 5.11.2016 Touškovské okruhy (Město Touškov, Plzeňský kraj) krosový závod pro štafety a jednotlivce. Jinak už se můžeme začít těšit na příští ročník 2017.

Ale zpět do Ostravy, veliké finále premiérově připravil Bokolobka tým Ostrava. V sobotu se závodilo v kritériu na 1100 m dlouhém oválu. Obecně lze průběh kritéria popsat tak, že závody kategorií žen s ultraveterány i závody mužů přinesly divácky velmi zajímavý a napínavý průběh s hromadným finišem. V ženách okořeněný pádem domácí favoritky a důležité pořadatelky závodu Šárky Waldhauserové.  U mužů pak na čele doslova letěla 10. členná skupina s průměrem 29,6 km/h. Sobotní výsledky naleznete zde.

Na nedělní dlouhý závod RunFestu bylo přihlášeno 164 závodníků, všech výkonnostních a věkových skupin a v mnoha kategoriích se o celkovém pořadí Rollo ligy rozhodovalo až v tomto posledním závodě.  Závodní okruh, cca 9,6 km dlouhý, přinesl i dynamické technické pasáže a přes svůj rovinatý profil byl náročný. Mnozí závodníci si jistě všimli, že po překonání řeky Ostravice se pohybovali po cestách v parku, kde míjeli vojenský památník s dělem. Jedná se mauzoleum vojáků Rudé armády, tedy pohybovali jsme  se v místech, kde na konci druhé světové války byla svedena největší osvobozenecká tanková bitva. (Mauzoleum je vybudováno na místě pohřebiště ukrajinských vojáků a vojáků první české tankové brigády). Výsledky neděle jsou pod článkem

Letošní, 42. ročník Rollo ligy 2016 pokračoval v nastoleném trendu vysoké účasti na závodech, rozšiřování a vyrovnání koloběžkové špičky a dále příchodu nových tváří a klubů, které výrazně okysličily pozvolna se rozšiřující koloběžkovou řeku.

A jak 42. ročník Rollo ligy 2016 tedy dopadl?

V ženách se stala již po šesté Mistryní Rolo ligy Martina Kadlecová z PSP – Klubu Koloběhu Plzeň.

V mužích loňské vítezství ohájil Tomáš Pelc z Ultima K. Lap Teamu.

V družstvech mužů zvítězil Ultima K. Lap Team, v ženských Kostka racing.

Mistři Rollo ligy jak celkoví, tak v kategoriích vzešli z 10 závodů - 5 víkendových kol, pořádaných v Brandýsy nad Labem, Jeseníku, Plzni, Račicích a Ostravě. Pořadatelům těchto závodů patří velké díky za obětavost a nasazení, není lehké závody uspořádat.

A poděkování patří i Vám účastníkům, za vytvoření krásné atmosféry a udržování a rosšiřování koloběžkové tradice.

Níže ke stažení tabulka prvních tří v každé kategorii, podrobné celkové výsledky Rollo ligy 2016 po přesném zpracování

 

 

Ke stažení

 

 
 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

 

Nejbližší akce

02.09. 2017 - 03.09. 2017
Rollo liga 5. kolo, VELKÉ POŘÍČÍ
09.09. 2017 - 09.09. 2017
6. kolo ČKP, Blansko
30.09. 2017 - 01.10. 2017
Rollo liga 6. kolo, ŘÍČANY
Zobrazit všechny akce
 

Newsletter

Vepište prosím zkratku organizace které patří tento web.

 

Naši partneři

 
YEDOO
 
Svět Koloběžek
 
Kickbike
 
ATEX
 
MARTIN BUGNER
 
Koloběžky NISTLER
 
KOLOBĚHSPORT PLZEŇ
 
Kolobezime
 
VELORAMA
 
COLLM
 
Mibo
 
Cocon
 
KISLINGER
 
Kolobezkovy Portal
 
 
 
2010 © Český svaz koloběhu | designed by AG25