Český svaz koloběhu

Kluby

PSP – KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ

Existuje formálně od ledna 1999, když už před tím se na koloběžce několik let jezdilo. Od roku 2000 je klub "silným hnacím motorem“ českého i evropského koloběžkového sportu. Klub pořádá závody od dětských akcí po evropské poháry, Mistrovství Evropy i Mistrovství světa. Závodníci klubu pak patří k nejúspěšnějším v Česku i ve světě. V rámci klubu existuje bohatá spolková činnost, včetně týdenních výletů s koloběžkami. “Velké koloběžky 28- 20 palců “ a jim podobné, které se v Česku vyrábí většinou vychází z konceptu plzeňské závodní koloběžky, vzniklé během několikaletého vývoje.

Kontakt:

Petr Pešta, petr.pesta@kkplzen.cz, tel.: 777669820, www.kkplzen.cz

ULTIMA K.LAP TEAM

Pro zasvěcené prostě Ultima, jest sluncem ve světě koloběhu. Jde o jediný mezinárodní koloběžkový klub na koloběžkové scéně. Klub vzestal z popela atletické minulosti některých jeho členů v roce 1999, aby v horizontu několika málo let dobyl historických úspěchů českého koloběhu, zejména vůbec první zlaté medaile pro ČR na mistrovství světa v ženské i mužské kategorii. Klub staví zejména na individuálním přístupu ke každému jednotlivému borci. Všem je zajištěno odpovídající sportovní zázemí, k dispozici jsou rady těch nejzkušenějších koloběžkářů a neustálá péče zkušených biomechaniků. Kdo má rád barvu žlutočervenou, tomu jest vstup otevřen.

Kontakt:

Honza Vlášek, vlasek@e-kolobezka.cz, tel.: 737535664, www.e-kolobezka.cz, www.ultimaklapteam.cz

KIDOKAI JABLONEC

Klub stojící na rozvětvených kořenech rodiny Jislů z Jablonce nad Nisou. Bratři Jislové a dcery Jislovic již mnohokrát zasháhli do bojů o ty nejvyšší příčky nejen v Rollo lize, ale i v soutěžích evropského a světového formátu.

Kontakt:

Richard Jisl, info@kidokai.cz,

kklipnik_198KLUB KOLOBĚHU LIPNÍK NAD BEČVOU

Klub koloběhu Lipník n.B byl ustaven na úvod sezóny 2010 jako první koloběžkový klub v regionu Moravské brány v jižní části Olomouckého kraje. Ve svém středu přivítal skupinku žáků a několikanásobnou mistryni světa a Evropy Ivanu Dvořákovou v kategorii veteránek pod trenérským vedením RNDr. Zdeňka Gaďourka, Ph.D. Klub spolupracuje s ZŠ a MŠ Hranická Lipník n.B., od roku 2010 pravidelně pořádá koloběžkovou K-Tour pro děti a mládež - Lipenské sprinty a Lipenské štafety. Družstvo kadetů v roce 2012 obhájilo prvenství z roku 2011 v klasifikace IKSA mezi kluby Evropy. Žlutozelenkavé klubové barvy s logem města Lipníka n.B. v mládežnických kategoriích zaznamenávají individuální medajlová umístění jak v soutěžích ČSK tak i v mezinárodním peletonu.

Kontakt:

Kontakty : RNDr. Gaďourek Zdeněk, PhD. – tel. 608 720 202 – gadourzde@email.cz - statutární zástupce klubu

www.1klubkolobehulipnik.cz

SPORTOVNÍ KLUB KOLOBĚHU LIPNÍK NAD BEČVOU – LIPENŠTÍ DRACI

Klub vznikl v prosinci roku 2012 s cílem podporovat koloběh v co nejširší míře napříč všemi věkovými kategoriemi a nabídkou všestranného sportovního rozvoje, dětí, mládeže i dospělých. Ve svém středu přivítal zkušené ostřílené závodníky spolu s mladými nadějemi i sportovci bez touhy po vítězství, ale po pohybu, relaxaci a příjemné atmosféře odpočinku.

Kontakt: Karel Dvořák, dvor.k@seznam.cz , tel: 602751718, http://www.kolobehlipnik.cz

RC ZLÍN

RC ZlínSe objevil na scéně v roce 1993, aby od roku 1994 do roku 1999 nenašel přemožitele v celkovém hodnocení Rollo ligy. S nástupem 20" a 28" palcových koloběžek začala pohasínat sláva zlínského RC, neboť hlavní protagonisté klubu, Petr Vavruša a Jirka Ešner, zůstali věrní samotnému gró koloběžkového sportu, tedy 12" koloběžkám, jejichž jsou staviteli. Zlínští koloběžkáři jsou taktéž obratnými diplomaty, z mnohého připomeňme např. neskutečný trejd pozdějších světových šampionů Milana Gazárka a Lucie Gazárkové za basu Plzně do Ultimy. Z posledních let je nutné připomenout 4 zlaté medaile Aleny Dvořákové z Mistrovství světa v Holandsku 2008 - RC Zlín se tak stal nejúspěšnějším klubem tohoto šampionátu.

Kontakt:

Petr Vavruša, kbike@seznam.cz, www.kolobezka.eu

JAFIDUTO KADAŇ

JaFiDuTo spojují jména zakladatelů mančaftu - Janda, Filip, Duška, Točík. Žluté přízraky z Kadaně stály u znovuzrození koloběžkového sportu v roce 1988, za což jim patři vděk. Stále aktivně závodící Rosťa Točík vévodí historickým tabulkám Rollo ligy v počtu startů v ligových závodech.

Kontakt:

Rosťa Točík, Rostislav.Tocik@cez.cz,

Bez pedálů

Zatím nejmladší klub vzniknuvší ze spolku Bez pedálů, který provozuje vlastní koloběžkový seriál.

Kontakt:

Václav Jun, vaclav.jun@bezpedalu.cz, www.bezpedalu.cz

 

 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

Muhammad | 15.07. 2013 22:41

Jasne, niekolko (vela) krat :)Vzhladom na to, ze som zo Slovenska, a mozem<a href="http://hsflxmymzi.com"> poatict</a> za zahranicie aj CR, tak bude zoznam este trocha dlhsi.Taliansko - PIU Pro, ITG2 a dalsieLondyn, ITG, DDR, PIU, mnoho dalsiehoManchester - DDRVieden - ITG2Amsterdam - ITG2, PIU Pro, DDR ExtremePasohlavky - PIU Pro, PIU NX2Sumperk - PIU ProLiberec - PIU ZeroCerveny Ujezd - DDR Extreme, PIU ProA jednu arkadu som spolocne s kamaratmi dotiahol az z USA (do Bratislavy) :)

Beatriz | 14.07. 2013 16:06

Kedves Nap!Ez nem igaze1n a bejegyze9shez valf3 hozze1szf3le1s.....Ez egy kf6szf6net nyilve1nedte1s.......c9n nem vagok a ranjogf3d,sajnos az E.H.-s munke1sse1godat sem nagyon ismerem.Egy fate1lis ve9letlen folyame1n "tale1ltam re1d" illetve a verseidre.Tale1n nem e9n vagyok az egyedfcli aki fagy gondolja,hogy kf6szf6net je1r e9rtfck....Kf6szf6net a szavake9rt,melyek hol elgondolkodtattnak,hol pedig a lelkfcnket simogatje1k e9s elviselhetőbbe9 teszik a le9tet.Kf6szf6nf6m,hogy vagy,hogy alkotsz e9s reme9lem hogy a lelkedből szfclető kincseket me9g soke1ig olvashatjuk.....Ezt a pe1r keresetlen szf3t szerettem volna hozze1d inte9zni,reme9lem nem zavartalak velfck.Tisztelettel e9s bare1tse1ggal:B.Anikf3
 

Newsletter

Vepište prosím zkratku organizace které patří tento web.

 

Naši partneři

 
YEDOO
 
Svět Koloběžek
 
Kickbike
 
ATEX
 
MARTIN BUGNER
 
Koloběžky NISTLER
 
KOLOBĚHSPORT PLZEŇ
 
Kolobezime
 
VELORAMA
 
COLLM
 
Mibo
 
Cocon
 
KISLINGER
 
Kolobezkovy Portal
 
 
 
2010 © Český svaz koloběhu | designed by AG25