ČSK – termínovka pro ROLLO LIGU 2017

Drahé koloběžkářky a koloběžkáři,

s potěšením a jménem Českého svazu koloběhu vyvěšuji termínovou listinu nejstarší koloběžkové ligy světa ROLLO LIGY pro sezonu 2017.

Po několika letech se podařilo dát dohromady šest závodních víkendů, tak věřím, že v hojném množství se přijedete zúčastnit i Vy! A okusíte chuť této krásné soutěže, která zasahuje nejen srdce, ale především Vaši bránici. Mnoho spokojených úsměvů v cíli a družných hovorů u sobotního občerstvení jsou toho jen důkazem.

Co nás tedy čeká?:
Hradec Králové bude úplně novou zastávkou v Rollo lize a zároveň to je pořadatel, který bude pořádat RL poprvé. Mají však letité zkušenosti s organizováním sportovních akcí, tak věřím, že se zadaří.

Vysočina Arena – jsem velice potěšen, že se Lipenští draci rozhodli, že uspořádají kolo Rollo ligy a rovnou v mekce českého biathlonu ve Vysočina Aréně. Třicetitisícové návštěvy nečekáme, ale věřím, že se závod vydaří a RL zakotví v zajímavém areálu i do budoucna.

 

Plzeň – tradiční trať a tradiční organizátor PSP KK Plzeň a Petr Pešta Mistrovství ČR – na Lopatárně si budete moci vybrat, jestli budete chtít absolvovat „jen“ sprint, nebo si i pinknout kriterium v jednom dni. Parádní zázemí, kde můžete z lavičky s pivem pozorovat závodní dění. A v neděli Košutka.

Račice – Bratři Bartůňci (Koloběžky Brandýs) zachránili loňskou Rollo ligu a pořádali hned dva závody. Ten druhý v Račicích byl přijat tak pozitivně, že letos si závody zopakují a rovnou uspořádají i Eurocup na českém území.

Police nad Metují – další nováček organizátor, ale samo Město Police nad Metují jevilo takový zájem o uspořádání, takže věřím, že nás čeká parádní víkend. Technickým delegátem je Honza Horák, takže nás budou čekat asi kopečky.

Říčany – loni nově vzniklý tým UNIKOSY mi zaslal krásný dopis na valnou hromady, v kterém shrnuli své působení v RL a zároveň se omluvili, že získávají zkušenosti a nic pořádat nebudou. Budou. Poslední zářijový víkend se rozhodne o mistryni a mistrovi Rollo ligy v Říčanech.

Do dvou týdnů by měla být hotova i finální termínová listina Českého koloběžkového poháru a Českého krosového koloběžkového poháru.

Ale nezapomeňte, že Mistrovství Evropy se bude konat v Rakousku v Salzburgu a okolí 18.-20.8. a není potřeba žádných národnostních kvót. Chce to tedy lehce potrénovat a přesvědčit svého soupeře, aby jel s Vámi. Zda to je Vaše osoba sama, či osoba blízká (manželka), či opravdový soupeř koloběžkový je už jen na Vás.

S přátelským pozdravem a tím koloběžkářským: „Trhni si nohou!“

Vašek Liška
předseda ČSK