Jak probíhá krosový pohár 2019

Po delší odmlce v srpnu pokračoval dvěma závody Český krosový koloběžkový pohár.

Nejprve 17. 8. 2019 proběhl závod u jezera Kristýna, Hrádek nad Nisou. Závodu se pro letošní rok vyhnula noční vichřice, která v minulých dvou letech řádně pořadatele potrápila a prověřila jejich odolnost. Koloběžkáři se vydali na 30km trať shodnou s minulým rokem. Českým koloběžkářům rybník vypálil a celkově zvítězil Clemenz Oliver startující za PSV Zitau – Ski, druhý dojel Míla Bárta z Jafiduta a třetí Jaroslav Hájek z Yedoo teamu.
Ženy vyhrála Jana Bůžková z Bokolobky.

Hned další víkend byl pro krosaře připraven závod Lesák cup v okolí Bohdašína u Červeného Kostelce. Technicky náročnější 20 km dlouhá trasa důkladně otestovala všechny závodníky nejen z řad koloběžkářů. Odsud si vítězství odváží Vlasta Kráčmar z Kostka racing, druhé místo si po týdnu zopakoval Míla Bárta z Jafiduta a třetí místo obsadil Vladimír Kostelecký z Velle teamu Náchod.

Poslední finálový závod se pojede 7.9. v Teplicích nad Metují v rámci Rally Sudety.
Koloběžkáři absolvují 35 km trať. Po domluvě se závodníky, zde vyhlásíme i celkové pořadí Českého krosového koloběžkového poháru.