Polsko se připojilo do sportovní rodiny koloběhu

První červnovou neděli, 2. června 2019, se v polském městě Bolesławiec uskutečnil první silniční závod na koloběžkách. Stalo se tak v rámci společné akce s cyklisty a jednalo se o městské kritérium.

Na startu historické závodu stálo 31 závodníků. Česká republika měla početné zastoupení.
Trasa dlouhá 10 km (6x 1 500 m) byla přímo v centru města. Na dobrém asfaltu, s několika technickými obraty a 150 metry zámkových kostek, ji nejrychlejší závodníci absolvovali s průměrem přes 28 km/h. Formát závodu umožnil startovat ambiciózním sportovcům i těm, pro které to byl první kontakt se sportovním koloběhem.
V kategoriích OPEN neměli Češi konkurenci. Mezi muži vyhrál Marek KADLEC (PSP KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ) a nejrychlejší žena byla Karla PODEŠVOVÁ (BKG). Závodníci ocenili atmosféru i organizaci závodu. Město Bolesławiec se ukázalo jako velmi okouzlující místo. Každý účastník obdržel ve startovacím balíčku spoustu zajímavých dárků, včetně ručně vyrobených šálků s motivem Koloběžky.

Pořadatelé se již těší na příští rok, kdy opět plánují závod koloběžkářů v Bolesławci. Poláci také vstupují do IKSA, a netají se ambicí usilovat i o pořádání Eurocupu.

Výsledky

Níže článek v jazyce polském.
Uwaga, poniżej w języku polskim.

Polska dołącza do świata sportowego kolobechu

W ostatnia niedzielę, 2 czerwca, został zorganizowany po raz pierwszy w Polsce wyścig szosowy na
hulajnogach. Miało to miejsce podczas zorganizowanego w Bolesławcu Śląskim kryterium ulicznego.
Na starcie tego historycznego wydarzenia stanęło 31 zawodniczek i zawodników. Czeska Republika
miała tam sporą reprezentację.
Trasa o długości prawie 10 km (6 x 1500) wyznaczona została w centrum miasta. Na dobrym asfalcie,
z kilkoma technicznymi zakrętami oraz 150m brukowym, najszybsi zawodnicy pokonali ją ze średnia
ponad 28 km/h. Forma wyścigu, pozwoliła wystartować ambitnym sportowcom oraz takim, dla
których był to pierwszy kontakt z hulajnogą. W rozegranych kategoriach OPEN Czesi nie mieli sobie
równych. Na pierwszym miejscu wśród panów uplasował się Marek KADLEC (PSP KLUB KOLOBĚHU
PLZEŇ), a wśród kobiet najszybszą okazała się Karla PODEŠVOVÁ (BKG).
Zawodnicy doceniali atmosferę i organizacje wyścigu. Miasto Bolesławiec okazało sie być bardzo
urokliwym miejscem. Każdy startujący otrzymał w pakiecie startowym wiele ciekawych upominków,
włącznie z ręcznie wykonanymi filiżankami z motywem kolobezky.
Organizatorzy zawodów zapewniają, że kolejny rok również spotkamy się w Bolesławcu.