V Pardubicích odstartovala historicky první sezona Českého koloběžkového poháru

Přinášíme výsledky prvního kola Českého koloběžkového poháru v Pardubicích…

V sobotu 16.dubna odstartoval Český koloběžkový pohár, který byl přidružen k Pardubickému vinařskému půlmaratonu. Počasí nevypadalo vůbec lákavě, po-té co celý pátek a sobotu dopoledno propršelo, ale i počasí nakonec vyšlo a začalo se vyjasňovat. Celkově se na start postavilo 96 koloběžkářů a koloběžkářek. Mohli jsme zde vidět přehlídku všech možných strojů, od koloběžek domácí výroby, až po závodní speciály, kterých zde nebylo opravdu málo.

V mužích a celkově zvítězil Tomáš Pelc (Ultima) s výsledným časem 00:43:10, přesprintoval svého parťáka Michala Kulku (Ultima) o celých 6 vteřin a obhájil tím tedy své loňské vítězství. Na třetím místě skončil po velice těsném finiši s Matyášem Olšarem (Kostka), Jan Pavel (Bez Pedálů), oba dojeli v čase 00:44:39 se ztrátou na vítěze téměř minutu a půl.

V ženách obhájila loňské vítězství Kateřina Šefcová (Kostka) v čase 00:51:08, se ztrátou 3 vteřin na druhém místě Šárka Waldhauserová (BoKolobka) a na třetím místě se umístila Michaela Malečková se ztrátou 2 minut a 19 vteřin.

Videoreportáž od Koloběžkového portálu:

Následující víkend 23.dubna následuje krosový pohár v Branžeži – Nová Ves. Délka tratě je 50 kilolmetrů s převýšením 655m. Pokud máte čas, určitě přehodnoťte plány a doražte, bude to stát za to!