Ve Velkém Poříčí na Náchodsku odstartoval úspěšně 45. ročník české Rollo ligy

Úvodní první kolo Rollo ligy 2019 ve Velkém Poříčí je za námi. Na start se postavilo 113 závodníků od přípravky až po veterány. Přes obtíže, které měli pořadatelé s povoleními a hledání možné trasy, i s pomalu se šířícími informacemi, že se závody možná neuskuteční, byla účast závodících koloběžkářů velkým úspěchem. Ani předpověď počasí nevěstila nic dobrého, ale nakonec počasí i závody dopadly nad očekávání a všichni dorazili do cíle zdraví.

Z řad závodníků byly většinou slyšet kladné ohlasy, nevadil krátký úsek s ne zcela kvalitním povrchem tratě, a byl kvitován mírnější profil dlouhého závodu oproti roku 2018.

Dlouhý závod mužů na 35 km vyhrál Tomáš Pelc o 7,7 sekundy před druhým Václavem Barákem. O něco později do cíle finišoval Michal Kulka a obdivuhodný veterán Láďa Provod, který boj o stupně vítězů těsně prohrál.

Ženy spolu s ultraveterány jeli 25 km a jasnou převahu na trati i po opakovaných jarních zdravotních problémech znovu ukázala Katka Šefcová.

Na neděli byla připravena časovka do vrchu v délce 5 km. V mužích zvítězil celkově Václav Barák, v ženách nenašla přemožitelku opět Katka Šefcová.
Po oba dva dny byly po závodech slosovány poukázky v hodnotě 3 000 Kč na koloběžky Kostka.

Organizátoři ještě jednou děkuji za účast a těší se na viděnou v Novém Městě na Moravě.