Výsledky a reportáž 1. závod ČKP – Kolem Světa 2017 – Františkovy Lázně

V neděli 2. dubna odstartoval ve Františkových Lázních prvním kolem Český koloběžkový pohár 2017. Na trať prvního dílu  seriálu Bez Pedálů a zároveň zahajovací silničního závodu pro sezónu 2017 se letos vydalo 98 koloběžkářů a běžců.

Úvodní závod nejmenších účastníků na odrážedlech a hliníkových koloběžkách naladil ostatní účastníky na správnou notu a nejmenší děti rozhodně nebraly závod na lehkou váhu.

Dětský závod (kategorie do 15 let) na 2,4 km už byl skutečným bojem a odhalil několik budoucích talentů koloběžkového světa. V poli se utkali závodníci týmů PSP KK Plzeň, Bez pedálů a Unikosů, které budeme určitě v letošním roce vídat na stupních vítězů i v dalších závodech.

V hlavním závodě čekala na koloběžce 20km dlouhá trať kolem velkého rybníka Amerika (dvě kola) a na běžce trať poloviční. Přesto, že v noci a brzy ráno před závodem v západní části Česka pršelo a v lese byly komunikace ještě pořádně mokré a asfalt studený, panovala mezi účastníky dobrá nálada a to už je se setkáních po zimním období a když začalo mezi mraky vykukovat sluníčko, byla nálada ještě lepší.

A výkony na úvod sezóny byly sakra rychlé. V hlavním závodu mužů, hráli prim už do správné koloběžkové pohody rozježdění závodníci, Honza Pavel, Vojta Hrůza a Ondra Theiner. Závodníci Bezpedálů, roztrhali vedoucí skupinku prvním ostrým nástupem cca 1,5 km po startu, i když se je sedmičlenná skupinka snažila sjet, nadále svůj náskok pozvolna navyšovali. Ale i ve skupině pronásledovatelů se jela pořádná pila, na 7,7 km před začátkem ostrého stoupání měli tito závodníci průměrnou rychlost 30,2 km/h.