Závody v Ostravě a u přehrady Olešná určily konečné pořadí Rollo ligy 2018

In line park Sareza v Ostravě a přehrada Olešná u Frýdku-Místku zažily v posledním záříjovém prodlouženém víkendu páté a letošní finálové kolo Rollo ligy 2018.

Finále 44. ročníku Rollo ligy náramně připravil Bokolobka tým Ostrava.
V sobotu se závodilo v kritériu na 1100 m dlouhém oválu.

Závody mužů i žen přinesly divácky velmi zajímavý a napínavý průběh s hromadným finišem. U mužů v chladnějším a větrném počasí až do cílového okruhu jel více jak dvacetičlenný balík a rozhodoval až dlouhý finiš v protivětru, kde nejvíce sil měl Jan Pavel (Svět koloběžek) před druhým Petrem Peštou a třetím Ladislavem Provodem (oba PSP Klub koloběhu Plzeň).

V ženském závodě s Ultraveterány se peloton roztrhal více a dříve a zvítězila Kateřina Ševcová (Kostka racing) před Andreou Zbožkovou (Lipník Dragons). Jako třetí dojel ultravetrán Jiří Flaška (Kostka racing), a jako celkově čtvrtá a třetí žena Šárka Waldhauserová (Bolobka  a také výrazná pořadatelka závodu)

Nedělní dlouhý závod se konal v krásné scenérii s výhledy na Beskydy u přehrady Olešná u Frýdku-Místku na 5 km dlouhém okruhu s mírným i delším stoupáním a sjezdy a rychlým asfaltem. Chladné ráno vystřídalo modré nebe a sluníčko, a probíhaly hodně rychlé závody. Závodníkům navíc zrychlovalo srdeční tep hlasité fandění diváků při průjezdu cílovou rovinkou. Nádherný závod na závěr ligové sezóny.

V ženském závodě s Ultraveterány a Kadety se peloton rozdělil na vedoucí skupinku žen, katedů a ultravetetrána.
Opět zvítězila Kateřina Ševcová před ve finiši druhým ultravetránem Jiřím Flaškou (oba Kostka racing) a těsně třetí Andreou Zbožkovou (Lipník Dragons), jako třetí žena  dojela Petra Fořtová (Bez pedálů).

V závodu mužů, po sakra rychlém zaváděcím kole za cyklistou rychle vykrystalizovaly skupinky závodníků. Na čele od druhého kola jelo duo Michal Kukla a Jan Pavel pronásledované osmičlennou skupinkou, z níž se v předposledním kole ve stoupání odpoutala čtveřice Provod, Kvita, Maixner a Pešta. Dlouhý závod vyhrál již jistý Mistr Rollo ligy 2018 Michal Kulka (Ultima K lap team) před druhým Janem Pavlem (Svět koloběžek) a třetím Ladislavem Provodem (PSP Klub koloběhu Plzeň), který i po padesátinách má neskutečný fyzický fond.

Výsledky nedělního dlouhého závodu mužů, tak zkopírovaly i celkové pořadí Rollo ligy 2018. V ženách se Mistryní Rollo ligy  2018 stala Kateřina Ševcová před Andreou Zbožkovou a třetí Petrou Legátovou.

Výsledky z pátého kola Rollo ligy 2018  jsou ke stažení ZDE.

Celkové výsledky Rollo ligy 2018 se ještě zpracovávají.

Zvítězit sice mohou jen někteří, ale vyhráli všichni, kteří letos zažili ve světě jedinečný seriál koloběžkových závodů, Rollo ligu, která letos ujela 50 let do svého založení.

Příští rok začínáme dalších 50 let, buďte u toho s námi.