Čtvrté kolo Rollo ligy 2022 v Letohradu opět ve správné koloběžkové atmosféře

Po roce se Rollo ligový kolotoč opět sjel o víkendu 10. – 11. září 2022 do biatlonovém areálu v Letohradu. Závody v prostředí kompaktního areálu, kde je všude na trať blízko a diváci si dosyta užijí závodících borců, byly opět krásné.
Pro trenéry a starší závodníky pak vše umocnil společný večer v biatlonové klubovně, chvílemi za doprovodu kytar.

V sobotu byla na pořadu časovka, kde o osobním úspěchu či neúspěchu závodníků ve výsledkové listině rozhodovalo pár vteřin a odvaha v klopených zátočinách.
Kategorii žen v časovce vyhrála Petra Fořtová (TJ Sokol Kunvald) před druhou Adélou Zapletalovou (1 KK. Lipník nad Bečvou) a třetí Amalií Vinohradníkovou (Kostka racing).
Časovku mužů ovládl Tomáš Sedlář (Kostka racing) před druhým Radkem Maixnerem a třetím Radkem Čimborou (oba Koloběžci Pardubice).

V neděli byly na programu dlouhé závody.
Celkový závod mužů opět ovládl Tomáš Sedlář (Kostka racing) před druhým Radkem Maixnerem (Koloběžci Pardubice) a třetí místo obsadil Vít Suchodol (Koloběžci Pardubice).
V ženské kategorii si sobotní zlatý úspěch zopakovala Petra Fořtová (TJ Sokol Kunvald) před druhou Amalií Vinohradníkovou (Kostka racing) a třetí Adélou Zapletalovou (1 KK. Lipník nad Bečvou).

Výsledky jsou velmi zajímavé i v dalších kategoriích – od žákovských po ultraveterány. Napříč závodním polem byly k vidění neskutečné výkony až na dno fyzických a morálních sil, gradující v závěrečném stoupáním před cílem, stačí se jen se podívat na výsledky.

Zajímavé video ze sjezdu na trati byste měli najít na Facebooku, ale vlastník pravděpodobně nemá správně nastavená práva na veřejné. Snad to opraví.

Děkujeme pořadatelům z týmu Koloběžci Pardubice a TJ Sokol Kunvald, za perfektně zorganizované závody Rollo ligy.
Závodní trať v Letohradu je náročná, závodník se musí soustředit na jízdu po celou dobu závodu. A právě takové závody jsou z metodického pohledu ČSK velmi potřebné. Každý správný koloběžkář musí umět jezdit jak na rovinatějších trasách, tak zvládnout fyzicky a technicky náročné závody, mládeží počínaje.

Letošní trasy na MS v Estonsku nebyly vůbec lehké, takže na podobné, nebo stejné závody se můžeme těšit v sezóně 2023.

Horký koloběžkový podzim zdaleka nekončí. O víkendu 24. – 25. září 2022 nás čeká finále Rollo ligy v Konstantinových Lázních.