Druhé kolo Rollo ligy 2020 proběhlo v Lipníku nad Bečvou

Druhé kolo Rollo ligy 2020 se konalo od pátku do neděle 7. – 9. srpna 2020. Nejvyšší soutěž koloběžkářů zavítala do Lipníku nad Bečvou po pěti letech.
Původní termín závodů byl 30. – 31. května, ale epidemie koronaviru donutila pořadatele sdružené okolo Romana Růžičky přesunout termín na srpen.
V době letních dovolených i obav některých závodníků z covidové nákazy je účast 148 závodníků úspěchem. Pořadatelé velmi dobře zvládli celkovou organizaci.

V horkých dnech ještě více náročný program se rozjel v pátek 7. 8. 2020 sprinty. Ty se konaly na příjemném atletickém oválu. Vyřazovací rozjížďky byly napínavé a moderátor závodů Vašek Liška ještě více umocňoval vyrovnané souboje v každé kategorii a každé rozjížďce.
Vyvrcholením vyřazovacích rozjížděk bylo finále mužů. Po těsném finiši – rozhodla jej až cílová fotografie – zvítězil Michal Kulka (Třista60) před Tomášem Pelcem (Ultima Praha), třetím Ladislavem Mandelíkem (BKG) a čtvrtým Jindřichem Šmídem (PSP Klub koloběhu Plzeň).
V ženách sprint vyhrála Hana Štípalová (TJ Sokol Maxičky), před druhou Andreou Zbožkovou  (Lipník Dragons), Alenou Legátovou (Kobra) a čtvrtou Martinou Grebíkovou (TJ Sokol Kunvald).

V sobotu byl program složený z kritéria a štafet. Jelo se přímo v centru Lipníka nad Bečvou na uzavřené Osecké ulici. Zajímavá a poměrně technická trať dala závodníkům i pořadatelům v panujícím vedru pořádně zabrat. První závody žáků začínaly už v 10 hodin dopoledne, o před závodní přípravě nemluvě. Celý program byl ukončen před osmnáctou hodinou.
Absolutním vítězem sobotního mužského kritéria se v napínavém závodu stal Tomáš Pelc (Ultima Praha) před druhým Romanem Matyášem a třetím Michalem Kulkou (oba Třista60), čtvrtý těsně dojel Tomáš Sedlář (Kostka racing).
V ženách absolutně zvítězila Andrea Zbožková  (Lipník Dragons) před druhou Petrou Fořtovou (Bez pedálu) a třetí Martinou Grebíkovou (TJ Sokol Kunvald).
Každý závod štafet přinesl dramatické finiše o stupně vítězů až na cílovou pásku a bylo se na co dívat.  Výsledky jednotlivých závodů ukážou, jak napínavá to byla podívaná!

V neděli vyvrcholil program dlouhým závodem na uzavřené silnici u osady Nové Dvory. Délka zvlněného závodního okruhu byla 6,4 km. V závodu žen měla nejvíce sil a zvítězila Kristina Fryzová (Bokolobka Ostrava), která se předchozího závodního programu nezúčastnila. Druhá do cíle dojela a svou třetí individuální medaili získala Andrea Zbožková (Lipník Dragons) a třetí místo obsadila Petra Fořtová (Bez pedálu).
Vrchol programu závěrečný dlouhý závod mužů jasně ovládl Tomáš Pelc (Ultima Praha) před druhým Michalem Kulkou (Třista60)  a třetí   místo obsadil Tomáš Sedlář (Kostka racing), prvním rokem junior a nejúspěšnější finišmen z pronásledující desetičlenné skupiny.