Finále ČKKP 2019 a celkové vyhlášení

V sobotu 7. září 2019 se uskutečnil poslední finálový závod Českého krosového koloběžkového poháru v Teplicích nad Metují v rámci 25.ročníku Rallye Sudety. Koloběžkáři jeli 35 km.
Všichni zúčastnění si zaslouží obdiv, neboť do takovéhoto počasí by ani psa nevyhnal. Už v noci trať začal zmáčet vydatný déšť, který závodníky zkrápěl ještě na startu v 9 hodin. Během závodu postupně ustal. Na cestách byly nekonečné kaluže a spousty bláta. Koloběžkáři ukázali, že rozhodně nejsou z cukru a statečně se s nepříjemnými podmínkami poprali.
O první místo po celou dobu probíhal obravský boj mezi Vlastou Kráčmarem a po velkou část trati vedoucím Mílou Bártou. Ten svůj boj prohrál až v posledních metrech samotného závodu, kde Vlasta zúročil znalost tratě v takřka domácím prostředí. Pro třetí místo si dojel Vítězslav Drlíček z Bokolobky.
V ženách si zasloužené vítězství odváží z Teplic Jana Bůžková z Bokolobky. Závodníkům se trať líbila, litovali jen nepříjemných podmínek, kdy si nemohli vychutnat pěkné okolí Teplicko-Adršpašských skal.

Po domluvě s organizátory jsme mohli během obsáhlého vyhlašovacího ceremoniálu vyhlásit i celkové vítěze ČKKP. Předávání cen nejlepším krosovým koloběžkářům letošního roku, tak sledovalo početné publikum a závodníci se dočkali velkého aplausu.

A jak to tedy celkově za rok 2019 dopadlo?
V mužích letos zvítězil Míla Bárta z Jafiduta 1984, druhé místo obsadil Vítězslav Drlíček z Bokolobka týmu Ostrava, tito dva objeli všechny závody ČKKP. 3. místo díky vítězství v posledním závodě získal Vlasta Kráčmar z Kostka Racing.
V ženách se čtyř závodů z pěti možných zúčastnila Jana Bůžková z Bokolobka týmu Ostrava a zaslouženě tak vyhrála. Druhé místo patří Kateřině Koudelkové z Koloběžky cross country a třetí skončila Edita Fetterová z Coconi. Všichni tito závodníci vybojovali za své snažení krásné vypálené půllitry.

Všem závodníkům bych chtěla poděkovat za účast v kterémkoliv závodě a omluvit se za letošní nižší pozornost u krosového poháru. Díky za pozitivní i případně negativní reakce.