Finále Rollo ligy 2021 se jelo v Konstantinových Lázních

V sobotu a neděli 25. – 26. září 2021 v Konstantinových Lázních proběhlo Finále Rollo ligy 2021.

Na start závěrečného kola mistrovské soutěže se postavilo přes 100 závodníků všech věkových kategoriích: od dětí pod 10 let, až po skutečné veterány nad 60 let věku, a hobby závodníky.

Trasy v “Konstantinkách” byly otestovány při Rollo ligových závodech v květnu 2017, a pak znovu v loňském roce při MČR 2020.
Letos opět zajistil bezvadnou organizaci, KOLOBĚHsport Plzeň s týmem Bez pedálů a Koloběžkovým studiem Tachov.

Závod od závodu bojovali závodníci o co nejlepší umístění, nebo jen pro dobrý pocit z odvedeného výkonu.
Všechny kategorie byly kvalitně obsazené od elitních borců až po hobby jezdce, každý měl svého soupeře. Navíc pěkné zázemí v těsné blízkosti závodní trasy v Kempu Larocca, s možností táboráku, vždy zařídí naprosto bezvadnou atmosféru a pohodu. Tak naprostá většina účastníků, stejně jako vloni, odjížděla v neděli po závodech naprosto spokojená.

Sobotní dlouhý závod přinesl napínavou podívanou.
V hlavních kategorii mužů zvítězil premiérově Václav Barák před Tomášem Pelcem (oba Ultima K.Lap Team) a třetím Romanem Matyášem (Třistašedesát).
Ženskou kategorii ovládla po těsném finiši Andrea Zbožková (Třistašedesát) před druhou Kateřinou Ševcovou (Ultima K.Lap Team) a třetí místo obsadila Petra Fořtová (TJ Sokol Kunvald).

Nedělní kritérium přineslo v hlavním závodu mužů dramatický foto finiš, kde zvítězil Tomáš Pelc (Ultima K.Lap Team), před druhým juniorem Tomášem Sedlářem (Kostka Racing) a Václavem Barákem (Ultima K.Lap Team).
V ženách se v kritériu v hlavním závodu stala vítězkou Kateřina Ševcová (Ultima K.Lap Team), před druhou Andreou Zbožkovou (Třistašedesát) a opět třetí místo obsadila Petra Fořtová (TJ Sokol Kunvald).

Výsledky všech závodů ke stažení zde:

Sobota – dlouhý závodNeděle – kritérium

V “Konstantinkách” skončil už 47. ročník ROLLO LIGY, naprosto jedinečné a nejstarší soutěže na světě, která má za sebou covidem již druhý poznamenaný, ale krásný ročník.
Přes stáří a nabrané zkušenosti je potřeba tuto jedinečnou nehmotnou věc chránit a pečovat o ni. Ani v tradičním Holandsku se letos na koloběžkách nezávodilo a nebylo to kvůli covidu! Važme si našich obětavých pořadatelů, kterým tímto za Český svaz koloběhu děkujeme.

Jak dopadl 47. ročník ROLLO LIGY, kdo a jaké týmy se staly absolutními mistry ČR,  rozvedeme v dalších dnech v celém článku.