Individuální měřený závod – ZLATÁ KOLOBĚŽKA – Konstantinovy Lázně

Otvírák letošní koloběžkové sezóny – Individuální měřený závod – se pojede jako součást Českého koloběžkového poháru v sobotu 22. května 2021.
Akce pro všechny nadšené koloběžkové závodníky, které už nebaví polykat kilometry bez porovnání aktuální výkonnosti, i pro všechny nadšené jezdce na stupátku mezi dvěma koly, co konečně a rádi vyjedou za zážitkem.

Propozice a přihláška na https://sokotime.cz/zavod-210522

Plzeňský kraj a Konstantinovy Lázně jsou místem, kde v covidem poznamenané sezóně 2020 skončila na začátku října svůj 46. ročník největší a nejstarší republiková soutěž koloběžek na světě – Rollo liga. A budou také místem, kde v letošním roce, který je stále poznamenaný covidem, koloběžková sezóna začne.

Nebudou to závody Rollo ligy 2021, jejichž příprava i podmínky konání musí být známé s předstihem. Žel, současná epidemická situace konání Rollo ligy neumožňuje, nelze se ubytovat, nelze se stravovat…

A již to vypadá tak, že, podobně jako vloni, skončí Rollo liga 2021 v Konstantinkách o víkendu 25. – 26. 9. 2021.


Původně plánovaný závod ve Vimperku se konat nebude.
Rollo liga 2021 tak bude mít nejspíš pouze čtyři kola, pokud se ještě velmi rychle nenajde nadšený pořadatel.
První kolo Rollo ligy 2021 (doufejme) proběhne opět v Plzni o víkendu 19. – 20. června 2021.

Letošní koloběžková sezóna proto začne v sobotu 22. května 2021 Individuální časovkou. Vše plně v souladu s aktuálními opatřeními Vlády ČR.
To vše díky nadšení pořadatelů z PSP-Klubu koloběhu Plzeň, který je i organizátorem závodů legendární ZLATÉ KOLOBĚŽKY.

Hlavní pořadatel časovky, Petr Pešta, dodává:

Doba je už přes rok divná, přišlo nám moc líto nevyužít zamluvený termín a okruh v Konstantinkách. Přece nenecháme koloběžkáře strádat! Doposud byly všechny koloběžkové závody přeložené nebo zrušené, i když samozřejmě musíme být rozumní a dodržovat 4R (ruce, rouška / respirátor, rozestup, rozum), tak je možné závodit, koloběžková Pravidla to v podstatě umožňují. Propozice jsou vydané a reflektují aktuální situaci a omezení. Pokud dojde do doby konání časovky k nějakému rozvolnění, tak samozřejmě se účastníci budou chovat podle v sobotu 22.5. 2021 platných opatření Ministerstva zdravotnictví související s Covid-19.
I když se nejedná se o Rollo ligu, tak jsme stejně nechtěli snížit úroveň zpracování výsledků, a i když neseme riziko finanční ztráty, tak akce bude měřená čipy, startovka, výsledky i diplomy budou ke stažení na internetu.
Věříme, že i v této nelehké době nejsme jediní, kdo  rádi poměří síly a v Konstantinkách a hlavně po zimě uvidí větší množství kolegů koloběžkářů.
Start začne ve 14:00, tak je dostatek času dojet do jediných termálních lázní Plzeňského kraje i z delší dojezdové vzdálenosti.”

— Petr Pešta

3,4… Trhni si nohou!!!