Jak jsme zajeli EuroCUP 2022 v Německu – Gelsenkirchen

Návrat Eurocupu po dvou letech covidu v německém Gelsenkirchenu ve dnech 4. – 5. června 2022 jsme nemohli vynechat. Pravda, rozhodli jsme se až na poslední chvíli, abychom naplnili auto a nakonec jsme ve třech vyrazili do průmyslového srdce Německa do Porůří.

Cesta lehce přes 700 km z Prahy ubíhala překvapivě rychle a bez problémů. Poučeni z předchozích podobných cest, u Drážďan doleva, pozor u Kasselu a pak už jen nezapomenout včas sjet z dálnice.

Na místě nás vítají pořadatelé, nové tváře a staří známí, se kterými jsme se zmiňované dva roky neviděli a bylo to shledání velmi vřelé, protože na místě závodů se konala i pouť s klasickými wurst a pivem. Asi nejdelší cestu absolvoval Adam, který přicestoval z Velké Británie a už se těší na mistrovství světa do Estonska.

Závod samotný probíhal za teplého počasí s nedělním lehkým krápáním uprostřed dlouhého závodu.
Mimo dlouhého nedělního závodu na 42 km se v sobotu večer jelo kritérium na cca 17 km, a pak se jela klasická štafeta na 20 min + jedno kolo. Vše na stejném okruhu dlouhém něco málo přes jeden kilometr v bývalém dolu, který byl z jedné čtvrtiny asfaltový a ze tří čtvrtin šotolinový.
Na okruhu se střetli koloběžkáři z Německa, Velké Británie, Itálie a Nizozemska. Česká výprava ve složení tří mužů byla velice úspěšná a umístila se na předních příčkách ve všech závodech. Konkrétně:

  • kritérium 1., 2. a 5. místo
  • vítězná štafeta
  • v dlouhém závodu pak brala kompletní pódium 1., 2. a 3. místo – po zvládnuté taktice jsme nadělili všem soupeřům minimálně jedno kolo.

Úplné výsledky najdete zde: kritérium; dlouhý závod; štafeta.

Držme si palce, aby i nadále byli zapálení pořadatelé koloběžkového Eurocupu a doufáme, že se v Německu v dalších letech najde celoasfaltový okruh pro tyto závody.