Jak pojedeme na MS Estonsko 2022. Dotazník pro vážné zájemce o účast.

V souvislosti s konáním a účastí i českých závodníků na letošním MS v koloběhu v Estonsku řeší ČSK možnost zorganizovat pro vážné zájemce hromadnou dopravu.

Termín koloběžkového MS Estonsko 2022, které se bude konat ve městě Põlva ve dnech 14. – 17. července 2022, se blíží. Zkrátka, čas plyne a je třeba řešit spoustu praktických záležitostí spojených s účastí.

Předpokládáme, že závodníci nebo kluby se registrují na oficiálním webu akce. Doporučujeme registraci nenechávat na poslední chvíli.

Nyní k hromadné dopravě.
Pro vážné zájemce o účast jsme připravili dotazník, viz tlačítko níže, kde se ptáme na několik zásadních věcí, abychom měli dostatek podkladů i motivaci se zabývat sjednáním hromadné letecké nebo autobusové dopravy účastníků, včetně dopravy závodních koloběžek.
Koloběžky lze v obou případech dopravy přepravovat pouze zabalené v krabicích.
Cena za dopravu jedné osoby a koloběžky vychází na 6 000 Kč v případě naplnění miniBUSu (18 míst + koloběžky v přívěsu), nebo cca 9 700 Kč za osobu a zpáteční letenku (tato cena je uvedena podle posledních zjištění na serveru letuska.cz a  zahrnuje nejen letenku, ale i zavazadlo do 23 kg, pak pronájem auta z a na letiště, dovoz koloběžek).
Autobus zaveze účastníky z Česka přímo do Põlva. Letadlo přistane buď v Rize (Lotyšsko) nebo Tallinnu (Estonsko). Od letiště je třeba do Põlva dojet auty – cca 250 km, 2,5 až 3,5 hod jízdy.
Letecká doprava je rychlejší, proto lze naplánovat odlet na 14. 7. s návratem již 18. 7. 2022.
BUSem potrvá cesta déle, takže je nutné vyrazit již ve středu 13. 7., s příjezdem na místo závodů 14. 7. odpoledne. Návrat do ČR pak může být také v pondělí 18. 7. 2022.

Vážné zájemce tímto žádáme, aby vyplnili dotazník. Podle výsledku se rozhodne, která doprava bude sjednána – možná dojde na obě 😉

Dotazník je již uzavřen. Děkujeme za vyplnění.

Shrnutí:
Celkem 17 odpovědí, z toho 4 pro malý BUS a 2 pro leteckou dopravu. ČSK nebude hromadnou dopravu organizovat.

V případě jakýchkoliv změn vás budeme informovat. Rovněž se na nás můžete obrátit, pokud máte dotazy – směrujte je na info@ceskykolobeh.cz. Také nám napište, máte-li nějaký nápad či návrh nebo chcete nějak pomoci.

Věříme, že se nám podaří zorganizovat slušnou účast české koloběžkové reprezentace na tomto mezinárodním svátku koloběžkářů z celého světa.