Lesák Cup 2020

Další víkend, další závod Českého krosového koloběžkového poháru, v pořadí již třetí. A další nelichotivá předpověď počasí. Naštěstí ani tentokrát předpověď moc nevychází a během závodu neprší. Trať je však dost mokrá z nočního vydatného deště, což ji ještě o trochu ztíží.

Na start se tentokrát postavilo 6 mužů a 2 ženy.
Lesák Cup patří mezi těžší závody ČKKP. Trasa je pestrá, kdy široké lesní cesty střídají pěšinky, trailly, obtížnější sjezdy a výjezdy do kopce moc nešetří závodníky. Tady na tu trať už chce mít něco natrénováno! Pro koloběžku je nejnáročnější úsek okolo Kryštofových kamenů, ale přežít se to dá, zas tak moc dlouhé to tam není a jinak je to sjízdné.

V závodu mužů opět s převahou vyhrává Láďa Bartůněk z Kobry, který dojíždí v první dvacítce nejlepších cyklistů. Druhé místo bere Míla Bárta z Jafiduta 1984 a třetí je Lukáš Rákosník z Kobry.
Mezi ženami opět vyhrála Linda Mrázková z Děčína, které se v Broumovském výběžku zalíbilo a druhý den si ještě zaběhla Běh Teplickými skalami (tam obsadila ve své kategorii 3. místo). Druhé ženské místo obsadila Lenka Kráčmarová z Kostka racing.

Za týden a kousek se 12. září 2020 pojede poslední závod ČKKP Qyaron Rallye Sudety na trati 30 km.
Přijeďte si zazávodit a prohlédnout si krásy Broumovska.