Maraton koloběžkářů na Salzburgringu 2021

Závodní okruh na Salzburgringu zažil v minulé desetiletce několik koloběžkových závodů včetně Mistrovství Evropy 2017.
Po covidové pauze a výměně provozovatele okruhu, šlo letos v podstatě o obnovenou premiéru, kterou výraznou účastí podpořili čeští závodníci. Skvělou zprávou je, že koloběžky by měly být součástí akce Ring Frei i v následujících letech.

Že je okruh rychlý i poměrně náročný jsme věděli, avšak že nedělní maraton proběhne nakonec bez deště a za slušného počasí nikdo nemohl tušit ještě v sobotu před půlnocí. Avizovaná brutální průtrž mračen proběhla nad nedělním ránem: potůčky vody a totálně mokré parkoviště a studených +8 °C v 9:30 při příjezdu na parkoviště bylo to nejmenší.

S novým provozovatelem se jedná hlavně o akci běžkařů na kolečkových lyžích.
Koloběžkáři startovali ze závěrečné 4. vlny s minutovým odstupem za lyžařkami na 42 km. Na startu panovala mezi některými koloběžkáři obava, jak se na okruhu se všemi sportovci na lyžích a in-linech srovnají, ale závod proběhl bez potíží. Jen bylo potřeba myslet, že na trati nejsme sami.

Závod mužů se rozhodoval ve vedoucí šestičlenné skupince mezi čtyřmi závodníky BKG a dvěma PSP Klubu koloběhu Plzeň. Zvítězil Ladislav Mandelík (1:30:01,4) před Janem Ondruškou (1:30:02,2) a se stejným časem 1:30:02,5 si rozdělili 3. až 4. místo Jindra ŠmídPetr Pešta z KK Plzeň.
V závodu žen v těsném finiši zvítězila Věra Vybíralová před rakušankou Cindellou Kugrel. Třetí místo obsadila také rakouská závodnice Sonja Falkner.
Závody mladých na 12 km měly malou účast, proto u Kamily PeštovéFilipa Krečmera šlo především o kvalitní čas a vzájemný souboj. Kategorii dívek vyhrála Kamila Peštová a chlapce Filip Krečmer.

Kompletní výsledky koloběžkového závodu v PDF formátu.

Maraton koloběžkářů na Salzburgringu 2021 byl pěkný závod v alpském prostředí pod legendárním Gaisbergem s kolegy koloběžkáři z Rakouska a Německa, které jsme přes rok a půl neviděli. Už před závodem a pak v cíli si bylo po takové době co povídat…

Za rok na Salzburgringu opět s výrazným “3, 4… Trhni si nohou!” na startu.