Mistrovské tituly pro Kulku a Ševcovou

Poslední červnový víkend, 24. – 25. června, proběhlo v Plzni Mistrovství republiky.

Na start největšího domácího koloběžkového svátku se postavilo 172 závodníků všech věkových kategoriích – od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku a hobby závodníky.

Plzeň je tradiční koloběžková destinace a pořadatelský klub PSP – Klub koloběhu Plzeň opět dokázal zajistit bezvadnou organizaci, kterou doprovázela uvolněná pohodová atmosféra, byť šlo o Mistrovské tituly. Závod od závodu závodníci bojovali o co nejlepší umístění, a nebo jen dobrý pocit z odvedeného výkonu.

Absolutním vítězem sobotního kritéria a Mistrem republiky se stal Michal Kulka před Tomášem Pelcem (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým).
V ženách celkově zvítězila Kateřina Ševcová před druhou Anet Morávkovou (obě KOSTKA Racing tým), třetí celkovém pořadí skončila Andrea Zbožková.

Po kritériu proběhla za velikého zájmu autogramiáda účastníků Kick Italy – Gira na koloběžkách. Následně závod Mini Zlatá koloběžka pro děti pod 10 let a Fittness jízda.

Podvečerní závod štafet absolvovalo 22 týmů, mládežnické štafety vyhrál tým KK Lipník nad Bečvou, před štafetami KOSTKA Racing  2  a KOSTKA Racing  1. V ženách zvítězila štafeta Unikosy, před Yedoo a týmem Kobra. Závodů mužů dominovala štafeta Ultima K.Lap Teamu před druhým družstvem Bezpedálů a třetí štafetou PSP KK Plzeň.

Nedělní dlouhý závod mužů na 36 km přinesl v celkovém pořadí úplně stejné výsledky jako sobotní kritérium – Mistrem republiky se stal Michal Kulka před Tomáše Pelcem (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým).
V ženách v závodě na 25 km celkově zvítězila a Mistriní republiky je Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Šárkou Waldhauserovou (BoKolobka tým Ostrava), třetí celkovém pořadí skončila Anet Morávkou (Kostka Racing tým).

“Děkujeme za vaši účast na Mistrovství republiky 2017 – ZLATÁ KOLOBĚŽKA o víkendu 24 – 25. června 2017, které bylo krásným českým koloběžkovým svátkem. Všechny kategorie byly početně obsazené a byla vidět radost z pohybu a štěstí v očích oceňovaných borců. Zvítězit mohou sice jen někteří, ale 100% vyhráli všichni závodnici i 20 registrovaných účastníků v roli doprovodu, tedy ti, kdo zažili pozitivními emocemi nabitý program Mistrovství republiky – Zlaté koloběžky 2017. Akci určitě okořenila i Autogramiáda účastníků Gira na koloběžkách. Musíme také připomenout, že letos jsme pro vás neplánovaně připravili dvě ligová kola,  úvodní Konstantinovy lázně a teď Zlatou Koloběžku. Přejeme krásné léto a na dalších závodech budeme zase stát společně s vámi na startovní čáře.”

říká Petr Pešta za pořadatelský tým PSP – Klubu koloběhu Plzeň.

Soubory ke stažení

výsledky MČR – kritérium, štafety, Mini, Fitness (PDF, 338 kB)
výsledky MČR – dlouhý závod (PDF, 320 kB)

[foogallery id=”890″]

Oficiální fotogalerie, je na zlatakolobezka.cz a dalších 720 fotek, kde by si každý měl najít svoji fotku, možná i víc záběrů, je tradičně na “rajčeti”.

O víkendu 15. – 16. července nás čeká  Eurocup a 4. kolo Rollo ligy v Labe aréně – Račice, všechny informace najdete na www.bbbart.cz/Kick.