Mistrovství České republiky na koloběžkách 2016

O víkendu 25. – 26. června 2016 proběhlo v Plzni Mistrovství České republiky v dlouhém závodě, kritériu a štafetách, současně vypsáno i jako třetí kolo České ROLLO LIGY 2016.

Na start největšího domácího koloběžkového svátku se postavilo 145 závodníků všech věkových kategoriích od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku a hobby závodníky.

Plzeň je tradiční koloběžková destinace a pořadatelský klub PSP – Klub koloběhu Plzeň dokázal ke svému dvacátému výročí pořádání koloběžkových závodů zajistit na osvědčených trasách bezvadnou organizaci, kterou doprovázela uvolněná pohodová atmosféra, byť šlo o Mistrovské tituly.

Závod od závodu závodníci bojovali o co nejlepší umístění a nebo jen dobrý pocit z odvedeného výkonu.

Absolutním vítězem kritéria a Mistrem republiky se stal Tomáš Pelc před Michalem Kulkou (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým). V ženách celkově zvítězila Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Šárkou Waldhauserovou (BoKolobka tým Ostrava), třetí celkovém pořadí skončila Michaela Malečková (Koloběžci Pardubice).

Podvečerní závod štafet absolvovalo 25 týmů jemuž dominovaly 2 štafety Ultima K.Lap Teamu před třetím družstvem Bezpedálů.. V ženách podobně dominovaly dvě štafety KOSTKA Racing týmu před třetím ženským týmem Koloběžci Pardubice.

Nedělní dlouhý závod mužů na 34,5 km a žen na 24 km přinesl v celkovém pořadí úplně stejné výsledky jako sobotní kritérium – Mistrem republiky se stal Tomáš Pelc před Michalem Kulkou (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým). V ženách celkově zvítězila a Mistrní republiky je Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Šárkou Waldhauserovou (BoKolobka tým Ostrava), třetí celkovém pořadí skončila Michaela Malečková (Koloběžci Pardubice).

„Vypadá, že většina závodníků odjížděla z Plzně spokojená, což je skvělé. Slibovaná silná bouřka přišla až v noci na neděli a tudíž jsme ani jeden den nezmokli, přívaly vody nám však přidělaly práci v neděli ráno, kdy jsme museli odklízet z nově krásné silnice napadané větve, kameny i bahno. Mám radost z početné účasti dětí pod 10 let i toho, jak se účastníkům líbilo na cyklo-oválu SKP Rapid.

Na závěr zopakuji, a jsem rád, že stále platí dnes již okřídlený slogan o charakteru koloběžkového sportu: „Rámy závodních koloběžek postavené na míru včetně karbonových speciálů, pohodlné univerzálky, ale i „na koleně“ vyrobené konstrukce.. Natvrdo nafoukané pláště, svižná jízda, … výkonnostní sportovci, hobíci, malé děti, žáci, krásné studentky i zralé ženy, mladí muži a ostřílení matadoři. Chuť cestovat na závody stovky a tisíce kilometrů, radost z pohybu, vůle podat maximální výkon bez vidiny materiálního a finančního zisku. …. sport ve své pravé podobě.“ končí své hodnocení Mistrovství republiky předseda pořádajícího klubu PSP KK Plzeň  – Petr Pešta.