Mistrovství Evropy koloběžek 2017 přineslo českému týmu spousty medailí

18. – 20. srpna proběhlo v Rakousku, konkrétně v okolí Salzburku (Hallein, kopec Gaisberg a okruh Salzuburgring) Mistrovství Evropy koloběžek 2017.
Česká výprava byla cca polovinou startovního pole, druhou tvořili Holanďané, Finové, Němci, Švýcaři, Slováci, Estonci, Francouzi a domácí Rakušané.
Trochu škoda, že účastníkům moc nepřálo počasí, sice se s tím nedá nic dělat a koloběžky jsou sportem venkovním, ale přiznejme si, že krásná panoramata okolních Alp by několik procent i tak hezkému zážitku přidaly. Zkrátka v pátek na sprint bylo při závodech horko, až přes 30 °C, ale noční silná bouřka přinesla razantní obrat v počasí. V noci, celou sobotu a i v neděli ráno vydatně pršelo a výrazně se i ochladilo (na  9 – 13 °C) a až na nedělní maratonský závod dospělých od 11:30 vysvitlo sluníčko a začalo se oteplovat.

Česká výprava získala velkou medailovou úrodu. Ta začala při pátečním sprintu a skončila při nedělním maratonu. Z mnohých individuálních úspěchů vyzdvihneme dva asi nejzajímavější momenty ME:
Sobotní dopoledne a těžký závod do vrchu v dešti s drsným převýšením na horu Gaisberg na trati dlouhé 9 km s výškovými 630 metry si nejlépe poradil a do podzimní mlhy a zimy na vrcholu kopce první dorazil a celkově vyhrál Čech Matyáš Olšar, kousek za ním na absolutním druhém místě dojel nestárnoucí Ladislav Provod. Třetí místo bral Michal Kulka.

Nedělní maratonský závod mužů, extrémně rychlá záležitost pod taktovkou českých mužů, nejprve kvarteto Kluka, Olšar, Pelc, Pavel ve druhém a třetím kolo rozbili úzký cca 10 členný vedoucí balík, aby pak ve čtvrtém kole nestačil ani Honza Pavel. Ale i za vedoucím triem se pořadí přelévalo, až do samotného 10 kola a o místech v první dvacítce se rozhodovalo až v posledním kole posledním možným nástupem na kopci či v samotné cílové rovince… Zkrátka velmi napínavá divácká podívaná.

Na závěr ME došlo i na vyhlašovaní celkových výsledků EuroCupu 2017, kde samozřejmě Češi také vládnou v umístění národů.
Zde jsou výsledky jednotlivých závodů Mistrovství Evropy koloběžek 2017 ke stažení.