Mistrovství světa v koloběhu 2018

Od 19. do 22. července se ve východním Holandsku u německých hranic, městě Losser, regionu Twente, koná Mistrovství světa 2018.
Tato oblast, konkrétně nedaleké město Hengelo, zažívala společně s Plzní první závody Eurocupu v letech 2000 – 2001.
Pořadatelé oslovili ČSK s prosbou na české závodníky, kteří plánují účast na MS, aby ideálně podali přihlášku nejpozději do 10. června 2018. Je to především z důvodu určení počtu startů a časového harmonogramu akce. Dále i zajištění stravy a ubytovaní.

Program závodů

  • 20. července – sprint
  • 21. července – kritérium a štafety
  • 22. července – dlouhý závod

Na stránkách MS najdete přihlašovací formulář, popisy tras, nabídku zajišťovaného ubytovaní atd.
Popravdě startovné a další náklady na účast jsou nejvyšší v historii šampionátů, ale Mistrovství světa by mělo být jedinečným zážitkem a závody v Holandsku mívají vysokou úroveň.
Startovné činí 35 € za každý den, nebo 100 € za celé Mistrovství. Účastníci v kategorii žáci a kadeti získají 50% slevu ze startovného.
Ubytování a strava nejsou ve startovném zahrnuty.

Pořadatelé nabízí během Mistrovství k přenocování sportovní halu “de Fakkel”, kde se můžete na vlastní matraci a s vlastním spacákem ubytovat za částku 40 € na 1 – 4 noci včetně snídaně. Chcete-li přijet se stanem, nebo karavanem, je v okolí několik kempů. Další informace získáte v turistických informacích.

Další ceny

  • čtvrteční večeře 19. června 2018 za 15 € na osobu
  • páteční večeře 20. června 2018 za 15 € na osobu
  • sobotní společná večeře 21. července 2018 je pro závodníky a dobrovolníky zdarma, pro doprovod rovněž za 15 € na osobu

Zde je odkaz na stránky MS v Holandsku a registraci.

Předem děkujeme, že holandským kolegům jako Češi vyjdeme vstříc a svým včasným přihlášením pomůžeme k zajištění hladkého průběhu závodů.