Otevření přihlášek a pozvánka na Zlatou koloběžku 2021

Stejně jako loni i letos startujeme soutěže Rollo ligy poněkud opožděně.
Covid-19 někomu život vzal, někdo jej velmi těžce prodělal, někdo jen vyležel, a někoho prostě minul. Někdo ztratil práci, jiný zase na pandemii vydělal. Drsná realita.
Přejeme všem pevné zdraví a dlouhá léta na cestě životem. Těšíme se, že mnoho nadšených koloběžkářů uvidíme na startu již 47. ročníku republikové Rollo ligy, v sobotu 19. června 2021 od 14:00 hod.

Bez závodní klasiky v Plzni by koloběžková sezóna nebyla tou správnou. Přijeďte proto do Plzně napsat další díl koloběžkové historie na 22. ročník ZLATÉ KOLOBĚŽKY, který proběhne o víkendu 19.-20. 6. 2021. Prověříte aktuální fyzičku, potkáte se po dlouhé době s lidmi stejné lásky ke koloběžce.
Závodníci si budou oba dva dny užívat průjezdy včetně startu a cíle přímo před fandícím zázemím s tribunou obsazenou mládeží. 

V sobotu se bude závodit v N-sprintu, a po dlouhých 19ti letech opět v klasických štafetách.
V neděli je na programu dlouhý závod. 

Vláda ČR v pondělí 7. června 2021 schválila nová mimořádná a ochranná opatření ke covid-19.
Pro účast na závodech vyžadujeme přihlášku POUZE ONLINE a to nejpozději do čtvrtka 17. června 2021 do 20:00 hod. Jen opravdu výjimečně bude možná registrace na místě.
Upozorňujeme také, že registrovat se musí i doprovod závodníků, jako jsou trenéři, servismani a diváci.
Úplně každý pak bude muset při vstupu a prezenci odevzdat Čestné prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19, jenž je součástí propozic, nebo doložit bezinfekčnost některým z testů včetně tzv. samotestů.
Doufejme, že předložení těchto “anticovid dokumentů“ bude jediná nepříjemnost, která nás za celý koloběžkový víkend potká.

Celé znění propozic ke stažení.

Petr Pešta (předseda pořádajícího PSP KK Plzeň a Garant Rollo ligy) dodává k nadcházejícím závodům:

Druhý rok pandemie COVID-19 a ještě delší nejistota poznamenala naše přípravy víc než loni, ale kdo jiný by měl držet naději a termín závodů bez přesunu či rušení, než Plzeň a závody, co se jely jako Rollo liga poprvé v roce 1999. 
Bohužel ještě 14 dní před akcí jsou nařízení přísnější než v roce 2020 a jak to bude s předkládáním testů a podobně se musíte ptát jinde, tohle nerozhodujeme.

Případné stanování přímo v areálu si domluvte napřímo s námi, je tam drobné specifikum, což by ale neměla být překážka.

Také jsem zaznamenal obavu z nového N-sprintu, ale věřte, že to bude snadnější než roce 2002, kdy se poprvé v Plzni jel pro tehdejší mezinárodní i české koloběžkové prostředí úplně neznámý Sprint, který je dnes automatickou a neodmyslitelnou součásti Rollo ligy, MČR, EC, ME, MS. Tehdy někteří závodníci vůbec neuměli závodit na tak krátké vzdálenosti, a to už známe. Myslím si, že N-sprint má potenciál zaujmout a prosadit se jako zajímavá forma sprinterského závodění.

Určitě neváhejte a přijeďte do Plzně na Zlatou koloběžku. Vyhrajme nad blbou náladou, zasloužíte se o nastartovaní našeho krásného koloběžkového sportu a zažijeme jedinečnou atmosféru, které vévodí tento krásný citát:

„Rámy závodních koloběžek postavené na míru včetně karbonových speciálů, pohodlné univerzálky i ‘na koleně’ vyrobené konstrukce. Natvrdo nafoukané pláště, svižná jízda. Výkonnostní sportovci, hobíci, malé děti, žáci, krásné studentky i zralé ženy, mladí muži a ostřílení matadoři. Chuť cestovat na závody stovky i tisíce kilometrů, radost z pohybu, vůle podat maximální výkon bez vidiny materiálního a finančního zisku… Koloběh je sport ve své pravé podobě.