Pozvánka na jubilejní ročník Rollo ligy 2018

Drahé koloběžkářky, drazí koloběžkáři,

s potěšením a jménem Českého svazu koloběhu vás zvu na nejstarší a nejúspěšnější koloběžkovou ligu světa – ROLLO LIGU 2018, která letos oslaví 50 let od svého založení.

V rámci ROLLO LIGY 2018 se podařilo dát dohromady pět velmi zajímavých závodních víkendů a věřím, že se v hojném množství přijedete zúčastnit i Vy! Zažijte chuť této jedinečné soutěže, která zasahuje nejen srdce. Mnoho spokojených úsměvů v cíli a družných hovorů u sobotního občerstvení jsou toho jen důkazem.

A co nás v rámci ROLLO LIGY 2018 čeká, tedy v případě, že všude dopadnou dobře všechna povolení zvláštního užívání komunikací…

 1. 12. – 13. 5. 2018 Velké Poříčí, sobotní trasa dlouhého závodu stejná jako v roce 2017, start na náměstí ve Velkém Poříčí, směr Hronov, Zálesí, Žďárky a Velké Poříčí.
  V neděli hezká časovka, start v Hronově na náměstí a cíl na Vysoké Srbské. Zahájení 44. ročníku ROLLO LIGY 2018 v krásném kraji Podorlické pahorkatiny.
 2. 26. – 27. 5. 2018 Labe Aréna v Račicích a rovinatý profil okolo veslařského kanálu s výhledem na horu Říp.
  Stejně jako loni současně i první kolo Eurocupu 2018 s velkou akcí pro veřejnost. Račický závod by měl patřit k jednomu z vrcholů letošní sezony.
 3. 22. – 24. 6. 2018 Plzeň – třídenní český svátek s možnou mezinárodní účastí – Mistrovství České republiky. V pátek podvečer kritérium, v sobotu sprint a štafety, vše na cyklodromu Rapid sport, kde je pěkné zázemí a je možné pozorovat závody z pod slunečníku s chladným nápojem. V neděli klasicky dlouhý závod na Košutce na trati Mistrovství světa i Evropy a zázemí na Ranči u pískovcového rybníku Šídlovák.
 4. Po prázdninové pauze vyplněné Mistrovstvím světa a Eurocupem v Estonsku přijde na řadu podzimní ligová část:
  1. – 2. 9. 2018 Petrovice (okres Znojmo, Jihomoravský kraj), sprint a štafety ve vinařské obci a v neděli dlouhý závod po zvlněném okolí. Velmi zajímavé místo pro poslední prázdninový víkend.
 5. 29. – 30. 9. 2018 Ostrava, “ocelové srdce republiky” a v něm závěrečné páté ligové kolo, sobota sprint a neděle dlouhý závod možná na neotevřeném úseku dálnice – jednání probíhají.
  V neděli 30. 9. budou dekorováni vítězové 44. ročníku ROLLO LIGY 2018.

O závodech Českého koloběžkového poháruČeského krosového koloběžkového poháru se dozvíte na partnerském Koloběžkovém portálu.

Celý kalendář závodů je také na našich stránkách.

A nezapomeňte, že Mistrovství Světa se koná v Holandsku ve dnech 20. – 22. července 2018 v nejvýchodnější části Holandska v Regionu Twente, obci Losser.
MS je vrcholná akce s velkou mezinárodní účastí a na rovinatých trasách. Je nutné, aby závodníci měli základní závodní návyky (zejména schopnost se pohybovat v početném balíku, znát svou výkonnost).
Český svaz koloběhu upozorňuje české závodníky, že není žádoucí, aby se MS zúčastnili závodníci bez závodní praxe. Získání závodnické praxe na dobré úrovni je možné účastí alespoň na 3 závodech ROLLO LIGY 2018. Před konáním MS ČSK označí ve startovní listině své aktivní závodníky a bude komunikovat s pořadatelem o rozdělení do startovních vln.

S koloběžkářským: “Trhni si nohou!”

Zdeněk Hercik
předseda ČSK

[foogallery id=”1360″]