Zlatá koloběžka 2020

V  sobotu a neděli 20. – 21. června konečně došlo k zahájení Rollo ligy 2020.

Hromadné “3, 4… Trhni si nohou!” odstartovalo sezónu.
Na start se celkově postavilo 161 závodníků všech věkových kategoriích, od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku, a hobby závodníky. Plzeň je tradiční koloběžková destinace a pořadatelský klub PSP – Klub koloběhu Plzeň zase po roce potvrdil, že závody uspořádat umí.

ZLATÁ KOLOBĚŽKA 2020 byla kvůli “kovidovým” omezením v netradičním formátu. Celý program se odehrál na jedinečném cyklistickém oválu RAPID Plzeň a nabídl divácky velmi atraktivní závody s častými průjezdy závodníků před diváky, takže stále se bylo na co dívat. Jezdci nemizeli přihlížejícím z obzoru.
V sobotu závody skrápěl déšť, v neděli Slunce vysušilo asfalt a umocnilo radost ze závodění.

Závod od závodu závodníci bojovali o co nejlepší umístění, nebo jen dobrý pocit z odvedeného výkonu. Všechny kategorie byly početně obsazené – od elitních borců až po hobby jezdce -, každý měl svého soupeře.

Absolutním vítězem sobotního mužského kritéria se v dramatickém a těsném finiši stal junior Roman Matyáš (Třista60) před Tomášem Pelcem (Ultima Praha) a třetím Michalem Kulkou (Třista60)

V ženách absolutně zvítězila Kristina  Fryzová (Bokolobka Ostrava), před druhou Eliškou Onderkovou (Lipník Dragons) a třetí Petrou Fořtovou (Bez pedálu).

V podvečerním závodu štafet v kategorii mužů  zvítězila štafeta pod názvem Třista60 před druhým družstvem Ultima K.Lap Team a třetími borci z pořádajícího PSP Klub koloběhu Plzeň. Ale protože Pravidla koloběhu a Propozice závodu stanovují, že štafety jsou pro družstva Rollo ligových týmů a štafety složené ze závodníků různých týmů se mohou závodů zúčastnit, ale nebudou vyhlášená, tak třetí místo náleželo štafetě BKG. Podobná situace panovala u štafet žen, kdy stupně vítězů obsadila štafeta  Bokolobka Ostrava, druhé  ženy  BKG a třetí ženy UNIKOSY.

Nedělní tradiční dlouhý závod se poprvé od roku 1999 jel na 1,1 km dlouhém cyklistickém okruhu – muži museli zvládnout celkem 22 kol, tj. 24,5 km. A závod to byl letecký. Vedoucí skupina měla v cíli průměr přes 30 km/h, a plný počet okruhů zvládlo objet 17 mužů z 60ti startujících.

Podobné to bylo i napříč kategoriemi. Rychlý asfalt, fandění diváků, boj závodníků s tratí a kolegy ve skupince či pořádné skupině soupeřů v závodním kvapíku. To je koloběžková Plzeň.

Celkové výsledky i po kategoriích

Zvítězit mohou sice jen někteří a česká špička předvedla zase až neskutečné výkony.  Ale 100% vyhráli všichni závodnici, doprovod a diváci. Zkrátka ti, co zažili pozitivními emocemi nabitý program Zlaté koloběžky 2020.

Poděkování za spolupráci patří všem partnerům ČSK, bez nichž by se Rollo liga nemohla uskutečnit: YEDOO, Kickbike, Svět koloběžek, Herca Koloběžky srdcem, Atex, Bugner.PRO, Cocon, Kislinger svobodné sklo.