První kolo Rollo ligy a KickFest 2022 je za námi

Olympijský areál vodních sportů Račice, přivítal po tříleté pauze o víkendu 28. – 29. 5. 2022 koloběžkové závodníky a republikovou soutěž Rollo ligu.

V sobotu byla na programu časovka na 10 km pro muže, 7 km pro ženy a další kratší vzdálenosti pro mladší kategorie.

Závod mužů byl neskutečně napínavý až do samotného finiše. Nakonec jej o jednu desetinu vteřiny(!) nejlépe zvládl Roman Matyáš (Třista60) v čase 19:43,34, před druhým Tomášem Pelcem (Ultima Team) čas 19:43,44 a bronzovým Tomášem Sedlářem (Kostka Racing), čas 19:52.99.

V ženách v časovce na 7 km s přehledem zvítězila Andrea Zbožková (Třista60) v čase 15:21.76, před juniorkou Amalií Vinohradníkovou (Kostka Racing), čas 16:05.71, třetí dojela Petra Fořtová (TJ Sokol Kunvald), čas 16:30.4.

Další kategorie i celkové výsledky časovky mužů a žen najdete na tomto webu.

Večerní štafety přinesly opět vyrovnaný souboj o první místo mezi štafetami Ultima K.Lap Team a štafetou PSP Klubu Koloběhu Plzeň. Dramatické představení za hlasitého povzbuzování diváků nakonec ve finiši, tentokrát ovládl tým Ultimy před koloběžkáři z PSP Klubu Koloběhu z Plzeň a třetí štafetou Yedoo.
V ženách zvítězila štafeta Kostka Racing, před Třista60 a třetí štafetou Kostka Racing. Ve výsledkovém pořadí žen figuruje na druhém místě složená štafeta z několika týmů Elpeda, ta se ovšem do pořadí Rollo ligy a týmu nezapočítá. Výsledky štafet najdete v tomto dokumentu.

Nedělní dlouhý závod na 30 km žen jasně ovládla Andrea Zbožková (Třista60) v čase 01:06:45.9, druhá dojela Petra Fořtová (TJ Sokol Kunvald) 01:12:41.13 a třetí Martina Kadlecová (PSP Klub koloběhu Plzeň) 01:13:33.62.

V závodu mužů na 40 km, konečně na startu pořádně zaznělo 3,4 Trhni si nohou!
Pak v rychlém tempu jela přes polovinu závodu skupina cca 15ti mužů, která se následně rozpadla na dvě skupinky.  Ve vedoucí šestičlenné skupině nakonec dopadl dlouhý finiš lépe pro (Třista60). Nejrychlejší na pásce byl Roman Matyáš v čase 01:21:24,72 před druhým Honzou Pavlem 01:21:25,43 a třetím Tomášem Pelcem. Čtvrtý těsně dojel Láďa Bartůněk (oba Ultima Team), pátý Martin Kadlec (PSP Klub koloběhu Plzeň)  a šestý Karel Hübner (TJ Sokol Kunvald).

Další kategorie dlouhého závodu  i celkové výsledky mužů a žen na webu Sportovního servisu.

Poznámka na závěr: Někteří závodníci již zapomněli nebo nevěděli, že koloběžkový závod se startuje povelem “3, 4… Trhni si nohou!”. Proto jsme na web umístili toto připomínkové video.