PSP KK Plzeň vyloupilo baštu ULTIMY a opanovalo 1. kolo Rollo ligy 2016

O víkendu 28. – 29. května 2016 byla zahájena České ROLLO LIGA 2016. Úvodní kolo, 42. ročníku nejstarší a nejúspěšnější koloběžkové soutěže na světe, se konalo v Mezeříči a Staré Boleslavi ve středních Čechách a na start se postavilo přes 100 závodníků z celého Česka.

V obou víkendových hlavních závodech mužů dominoval Marek Kadlec závodník PSP – Klubu koloběhu Plzeň!

Sobotní časovka na 23 km se startem a cílem v obci Mezeříč byla pro všechny závodníky těžkou zkouškou a závěrečné 4 km dlouhé stoupání dokonale prověřilo fyzickou připravenost.  Přibližně od 15 kilometru časovky bylo jasné, že o vítězství svádí souboj pouze dva plzeňští závodníci Marek Kadlec a Ladislav Provod. Kadlec nakonec o generaci staršího kolegu porazil a pro PSP KK Plzeň to znamenalo dvojité zastoupení na celkových stupních vítězů.  Třetí celkově skončil věkem ještě junior Matyáš Olšar z Kostka racing.

V ženách celkově zvítězila Kateřina Ševcová z Kostka racing, druhá dojela Martina Kadlecová z PSP KK Plzeň a třetí Michaela Malečková z Koloběžci Pardubice.

Nedělní kritérium na 1 rovinatém okruhu ve sportovním areálu Stará Boleslav Hoštka, tedy v místech kde se často připravoval legendární atlet Emil Zátopek, přineslo úplně jinou podívanou.

Každý ze závodů přinášel kontaktní jízdu větších či menších skupinek koloběžkářů.