Rollo liga 2022 ukončila závodní sezónu v Konstantinových Lázních

48. ročník Rollo ligy otočil svoji poslední stránku v Konstantinových Lázních. Stalo se tak v sobotu a neděli 24. a 25. září 2022.

Závěrečné kolo mistrovské soutěže proběhlo oproti předchozím dnům v příjemném počasí bez deště.
Závod od závodu bojovali závodníci o co nejlepší umístění, nebo jen pro dobrý pocit z odvedeného výkonu. Kategorie byly kvalitně obsazené, od elitních borců až po hobby jezdce. Každý měl svého soupeře, závodů se celkem zúčastnilo 137 závodníků. Pěkné zázemí v těsné blízkosti závodní trasy v kempu Larocca jako vždy zařídilo naprosto bezvadnou atmosféru a pohodu.

Sobotní dlouhý závod přinesl napínavou podívanou.
V hlavních kategorii mužů zvítězil Tomáš Pelc (Ultima K.Lap Team) před druhým Romanem Matyášem a třetím Michalem Kulkou (oba TŘISTA60).
Kategorii žen v těsném finiši ovládla Adéla Zapletalová (1.KK Lipník n. B.) před Andreou Zbožkovou (TŘISTA60) a třetí místo obsadila Amálie Vinohradníková (Kostka Racing).

Nedělní kritérium přineslo v hlavním závodu mužů dramatický finiš, kde zvítězil Tomáš Sedlář (Kostka Racing) před těsně druhým Tomášem Pelcem (Ultima K.Lap Team) třetím Romanem Matyášem (TŘISTA60).
V ženách se v kritériu v hlavním závodu stala vítězkou opět Andrea Zbožková (TŘISTA60) před druhou Amálií Vinohradníkovou (Kostka Racing) a třetí místo obsadila Adéla Zapletalová (1.KK Lipník n. B.).

Výsledky všech závodů a kategorií

V Konstantinkách skončil už 48. ročník Rollo ligy, naprosto jedinečné a nejstarší soutěže na světě. Kvůli stáří a nabrané zkušenosti je potřeba tuto jedinečnou nehmotnou věc chránit a pečovat o ni. Ani v tradičním Holandsku se letos opět na koloběžkách nezávodilo. Važme si našich obětavých pořadatelů, kterým tímto za celý Svaz koloběhu děkujeme.
Jak dopadnul 48. ročník Rollo ligy, kdo a jaké týmy se staly absolutními mistry ČR,  rozvedeme v dalších dnech v větším článku.