Rollo liga se vrací na jižní Moravu – 4. kolo RL 2018 Petrovice

O poslední prázdninovém víkendu, 1. – 2. září, proběhne v Petrovicích u Moravského Krumlova čtvrté kolo Rollo ligy 2018, ale své závody mají i malé děti pod 10 let a hobíci.

Koloběžkáři se po 11 letech vrátí do oblasti, kde se v letech 2003 – 2007 a  v létě jezdívaly ligové závody, často spojené s Masarykovým okruhem u Brna. Jednalo se konkrétně o nedaleké Oslavany a Dukovany, kde dokonce kritérium vedlo přímo elektrárnou blízko chladících věží. Tehdejší náročné trasy s výšvihy a sjezdy přes údolí řeky Oslavy a jiné ostré kopce jsou však pro letošek minulostí. Nás čeká v sobotu v současnosti oblíbený sprint na 400 m a štafety v centru obce Petrovice, v neděli 7 km dlouhý okruh s relativně pohodovým převýšením cca 75 metrů, z Petrovic okolo Týnského rybníku přes Lesonice do Petrovic.

Zázemí obce Petrovice už letos doslova vychutnali borci z Tristepu při Metrostav Handy cyklo maratonu (štafetový závod na 2222 km za 111 hod), kdy jako první dokázali tento náročný závod objet na sedmi koloběžkách a tricyklu.

Závody na jižní Moravě měly vždy svojí atmosféru a jsem si jistý, že Petrovice v tomto nebudou výjimkou, ba ještě lepší.  Zvlášť když večerní doprovodný program obstará prezentace cesty Tristepu na 2222 km v limitu 111 hodin s projektem na podporu handicapované Monči a vše završí koncert místní kapely s produkcí moderní a rockové hudby.  Pořadatel nabízí přímo v Petrovicích ubytování v sálu kulturního domu s vlastní karimatkou a spacákem, nebo ve vlastním stanu či karavanu na travnaté ploše u fotbalového hřiště (sprchy a WC v šatnách fotbalistů) a myslím, že se vyplatí přespat přímo v Petrovicích, neboť utopenci z nabídky pohostinství tak trochu odkazují na dobu před 11 a více lety….

Pod článkem jsou fotky obce a pár vzpomínkových na minulé desetiletí.

Přihlášky na závodpropozice ke stažení.

Také odkazy na stránky obcí:
http://petrovice.com/
https://www.lesonicemk.cz/