Třetí kolo Rollo ligy 2021 v Letohradu mělo atmosféru

Po roce se opět vrátily na víkend 11. – 12. září 2021 do biatlonovém areálu v Letohradu závody 3. kola Rollo ligy.
Závody v prostředí kompaktního areálu, kde je všude na trať blízko a diváci si užijí závodníků, byly opět krásné. Pryč byly loňské obavy, jak koloběžkáři zvládnou náročný okruh pro kolečkové lyže. Většina borců předváděla za slunečného počasí suverénní jízdu i v technických sjezdech.

V sobotu byla na pořadu časovka, kde o osobním úspěchu či neúspěchu závodníků ve výsledkové listině rozhodovalo pár vteřin.
V hlavní kategorii žen vyhrála časovku Kateřina Šefcová (Ultima Praha) před druhou Šárkou Waldhauserovou (Bokolobka tým Ostrava) a třetí Eliškou Maixnerovou (TJ Sokol Kunvald).
Závod mužů v časovce ovládl Tomáš Sedlář (Kostka racing) před druhým Tomášem Pelcem a třetím Václavem Barákem (oba Ultima Praha).

V neděli byly na programu dlouhé závody.
Závod mužů ovládl Tomáš Pelc (Ultima Praha) před druhým Václavem Barákem (oba Ultima Praha) a třetí místo obsadil sobotní vítěz Tomáš Sedlář (Kostka racing).
V ženách si sobotní zlatý úspěch zopakovala Kateřina Šefcová (Ultima Praha) před druhou Petrou Fořtovou (TJ Sokol Kunvald) a třetí Šárkou Waldhauserovou (Bokolobka tým Ostrava).

Výsledky a dosažené výkony jsou velmi zajímavé i v dalších kategoriích, od žákovských po ultraveterány.
Napříč závodním polem byly k vidění ryzí souboje až na dno fyzických i morálních sil, gradující v závěrečném stoupáním před cílem. Stačí se jen podívat na výsledky:

Sobota 11. 9. 2021 – časovky
Neděle 12. 9. 2021 – dlouhý závod

Děkujeme pořadatelům z týmu Koloběžci Pardubice a TJ Sokol Kunvald za perfektně zorganizované závody Rollo ligy.
Zároveň pořadatelé závodů ještě jednou moc děkují závodníkům za jejich osobní příspěvky do pořadatelského fondu nad rámec startovného.

Závodní trať v Letohradu je náročná. Ale právě takové závody jsou z metodického pohledu ČSK velmi potřebné.
Každý správný koloběžkář – mládeží počínaje – musí umět jezdit jak na rovinatějších trasách, tak zvládnout i fyzicky a technicky náročné závody.
Kdo do Letohradu nepřijel, zameškal poslední možnost kvalitního závodního testu před snad už konečným termínem MS Estonsko v červenci 2022. Platí-li původní informace o místě konání, tak závody mají proběhnout v Otepää, ve středisku zimních sportů, tedy na dráze pro kolečkové lyže, která je dle zprostředkovaných informací velmi náročná.

Horký koloběžkový podzim zdaleka nekončí.
Příští neděli nás čeká ČKP Pardubický půlmaraton, a pak už finále Rollo ligy o víkendu 25. – 26. září 2021 v Konstantinových Lázních.