Aktualita

Silniční závod na 15 km z Počerad do Loun v sobotu 4. května 2019

V rámci memoriálu Karla Raise se v sobotu 4. května 2019 uskuteční i koloběžkový závod počítaný do Českého koloběžkového poháru z Počerad do Loun na 15 km s hromadným startem po uzavřené silnici a s relativně klesavým profilem. Trať je certifikovaná Českým atletickým svazem a je přesně změřena.
Start je 220 m n.m., cíl 178 m n.m. Mezi 4. a 6. kilometrem je stoupání k obci Břvany.

Závod je vypsán pro kategorie:

  • junioři a muži, r. n. 2001 a starší
  • dorostenci, r. n. 2002 – 2004
  • juniorky a ženy, r. n. 2001 a starší
  • dorostenky, r. n. 2002 – 2004

Start na konci obce Volevčice směrem na Louny, před Elektrárnou Počerady, je naplánován na 11:00 hod., po vlnách cca 1-2 minuty po sobě.
První startují handbikeři a vozíčkáři, po nich in-line jezdci, po nich na start půjdeme my koloběžkáři, a těsně za námi budou stát a s námi startovat běžecké štafety. Po naší vlně startují individuální běžci.

Doprava na místo startu především po vlastní ose, jako rozjetí před závodem, při včasném přihlášení pro nejslabší koloběžkové kusy možnost autobusu, ale bez koloběžky ta musí do dodávky pořadatelů. Osobní věci, v malých batozích z místa startu do cíle odveze dodávka, její odjezd je 10 minut před startem!

Navštivte Louny a vyzkoušejte tento pro nás nový a velmi zajímavý závod. Tradiční závody v půlce června EHC Louny, letos nebudou, ale od pořadatelů jsme dostali tuto velmi zajímavou příležitost!

Pozor na zvýhodněné startovné pro koloběžkáře 200 Kč při přihlášením a zaplacení do neděle 28. 4. 2019 (na místě platba startovného jen výjimečně a za 250 Kč). Přihlásit se můžete tady.

Propozice, kde se dozvíte vše ostatní.

Petr Pešta