V Konstantinových lázních odstartovala koloběžková sezona 2021

Konečně, a zároveň nejdřív jak bylo možné.
Závodní koloběžková sezóna 2021 odstartovala v sobotu 22. května v Konstantinových lázních časovkou započítávanou do Českého koloběžkového poháru

Příroda má koloběžkáře ráda. Přes poměrně nepříznivou předpověď, vysvitlo okolo 12:00 hod sluníčko a ukázala se krásná okolní panoramata. Jen silný vítr dělal závod na otevřené části trati závodníkům těžší, ale to nikomu z účastníků vůbec nevadilo.

Přesně ve 14:10 se vydal na trať první koloběžkář. Čest otevřít letošní závodní sezónu dostal veterán Petr Vávra z Jafiduta Kadaň.
Na start se postavilo celkem 54 závodníků, od nejmenších dětí až po veterány, z celého Česka. Všichni si zajeli nejrychlejší koloběžkové kilometry letošní opožděné sezóny.

Časovku mužů na 12 km ovládl Tomáš Pelc, druhý dojel Matyáš Roman a překvapivé třetí místo obsadil Martin Kadlec z PSP KK Plzeň.
V ženách v časovce na 9 km zvítězila Andrea Zbožková, před druhou Martinou Kadlecovou a třetí Evou Vybíralovou.
Časovku mládeže na 6 km ovládla Adéla Zapletalová před druhou Kamilou Peštovou a třetím Filipem Krečmerem. V časovce na 3 km pak zvítězil Adam Lašák.

Všechny výsledky najdete na tomto odkazu.

Víc než jindy platí, že v “Konstantinkách” vyhráli úplně všichni, kteří přijeli otevřít sezónu 2021, a prolomili divnou dobu strachu a zákazů z pandemie covid-19.
Atmosféra byla vcelku ukázněná, zároveň krásná a pohodová, nakonec i včetně počasí. Dosažené časy na úvod sezóny dost šílené, však se podívejte na záznam celého závodu na YouTube.