V rakouském Salzburku skončil Eurocup 2019

O víkendu 24. -25. srpna proběhlo v Rakousku, konkrétně v okolí Salzburku (Hallein a okruh Salzuburgring) Finále Eurocupu 2019. Česká účast byla výrazná a pozitivní je, že kromě domácích Rakušanů, kterých bylo o něco víc než v roce 2017, tvořili startovní pole Němci i závodníci z Belgie, Francie, Itálie a Polska. Mezinárodní složení startovního balíku tak dává šanci, že příští, již dvacátý, ročník Eurocupu bude.

Sobotní sprinty byly na atletickém oválu v krásném počasí pod panoramatem štítů okolních Alp.
Po individuálních sprintech přišlo neskutečné a vyhecované štafetové představení dvou vyrovnaných českých týmů. Závod byl zahájen v ďábelské rychlosti finálových rozjížděk a střídání koloběžky po 400 metrech nedávalo závodníkům prostor oddychu. Větší vytrvalost nakonec ukázala vítězná štafety Ultimy před štafetou Třista60.

Početně i mezinárodně větší byla účast koloběžkářů, zejména u kategorie žen, při maratonském závodu na Salzburgringu.
Bývalý okruh Formule 1 má své kouzlo a spojení závodu s akcí pro inlinisty a lyžaře na kolečkových lyžích vytvořilo inspirativní atmosféru. Vidět při přípravě na závody koloběžek špičku inline sportu včetně českých závodníků, jak dokáží objet či “obletět” 42,5 km za 60 minut, a po koloběžkových závodech pak početné zástupy lyžařů na kolečkových lyžích, bylo jedinečné a napříč sporty padala slova uznání k předvedeným výkonům.

Poslední závod Eurocupu rozhodl, že letošním vítězem se stal Tomáš Pelc před Michalem Kulkou. I v jednotlivých kategoriích Češi vládnou v umístění národů.
Vyhlašování vítězů také přineslo např. nádherné emoce závodníků, kteří poprvé dosáhly na Eurocupové stupně a závěrečné mezinárodní loučení s přáním setkat se opět v roce 2020. Jako vždy to bylo hořkosladké.

V této fotogalerii se snad každý účastník EC v Rakousku najde.

Výsledky Eurocup 2019 ke stažení.

Na závěr ještě jednou velké díky Rakouskému svazu, že Eurocup 2019 uspořádal.
Účast 65 závodníků ze 7 zemí je velmi slušná. Ovšem je realitou a nutné také upozornit, že ten náš koloběžkový sport nemá zdaleka vyhráno – aktuální situace u kolegů v Holandsku nebo Finsku něco naznačuje.