Výsledky 2. kola české Rollo ligy ve Vysočina Aréně

Na start druhého kola Rollo ligy 2017 ve velmi zajímavém prostředí Vysočina arény se postavilo 132 borců všech věkových kategorií – od výkonnostních po rekreační koloběžkáře. Závody se konaly na asfaltových cestách pro kolečkové lyže a v zimě pro závody běžkařů a biatlonistů. Jednalo se o technicky náročné trasy, na kterých byla nutná i jistá fyzická zdatnost, ale přes několik lehkých pádů (odřená kolena a podobně) se rychlé závodní koloběžky osvědčili i na takto postavených tratích.

Sobotní také technicky zajímavý sprint provázelo letní teplé počasí. Jedinečným vyvrcholením vyřazovacích rozjížděk bylo finále mužů, kde se mladým rychlým devatenáctiletým dravcům postavil Michal Kulka, který minulou sobotu ukončil Giro d‘Italia na koloběžce (21 Etap 3600 km) a v dramatickém závodu dokázal, že je skutečným Mistrem světa a s přehledem zvítězil před Matyášem Olšarem (Kostka Racing) a třetím Vojtou Hrůzou (Bez pedálů).
V ženách sprint vyhrála Alena Legátová (Kobra), druhé místo patří Kláře Černé (KK Tachov) a třetí Kristýně Šmerákové (Unikosy).

Neděle přivítala závodníky polojasnou až zamračenou oblohou, ale déšť do Vysočina arény nedorazil. Malá šířka trasy a pěkná účast koloběžkářů donutila pořadatele z důvodu zvýšení bezpečnosti k rozdělení 130 závodníků do 4 startů.
Nejprve, v 8:45, odstartoval dlouhý závod kadetů a žáků. Po té následovaly ženy a pak dva závody mužů na 22 km, nejprve juniorů a seniorů, a následně v 11:15 masters, veteránů a ultraveteránů.
V mužích celkově zvítězil opět Matyáš Olšar (Kostka Racing), druhý dojel Michal Kulka (Ultima) a třetí Jan Pavel (Bez pedálů).
V ženách zvítězila Anet Morávková (Kostka Racing), druhé místo patřilo Kláře Černé (KK Tachov) a třetí dojela Alena Legátová (Kobra).

Výsledky všech kategorií ke stažení níže.