ZLATÁ KOLOBĚŽKA 20. – 21. června v Plzni odstartuje ROLLO ligu 2020

I koloběžkový sport postihl výpadek závodů kvůli celosvětové pandemií COVID-19. Mnoho jarních akci bylo zrušeno a i republiková soutěž Rollo liga přesunula květnové závody na září. Kdo pevně věřil, že se v nějakém přijatelném formátu a v pevný datum stanovený na podzim loňského roku uskuteční 21. ročník Zlaté koloběžky, byli pořadatelé z Klubu koloběhu Plzeň. 

A tak je ZLATÁ KOLOBĚŽKA, místo uprostřed sezóny, úvodním republikovým závodem roku 2020 už o tomto víkendu.

Sobotní závody Kritérium a Štafety se konají v Plzni Doubravce na cyklistickém oválu v Areálu SK RAPID Plzeň. První start je ve 14:30,  předžáci (mládež pod 10 let)  a v 15:45 přijde na řadu hlavní závod  mužů, kde se a očekává vypjatý a divácky atraktivní závod s předpokládaným hromadným finišem. Sobotní program vyvrcholí závody štafet od 17:00, respektive 17:15 závod mužů.

V neděli 21.6. 2020 pokračují republikové závody dlouhým tratěmi netradičně také na cyklistickém oválu. První start je v 9.00 a program vyvrcholí hlavním závodem mužů, kteří startují v 11:00, opět se očekává divácky atraktivní závod.

 „Pandemie COVID-19, poznamenala i naše přípravy a musíme v organizaci leckde improvizovat, ale závody uděláme a byly jsme od března jediným pevným bodem v kalendáři bez přesunu či rušení. Odhadujeme, že účast bude trochu nižší než v minulých ročnících, ale i to je v této době úspěch. Po dvaceti letech bude poprvé i nedělní Dlouhý závod na Cyklistickém oválu s jedinečnou šířkou 8-9 metrů. Okruh na Dlouhý závod bude měřit (2,1 km), t.j povede tam i zpět, když uprostřed asfaltu bude minimálně v zátočinách dělící čára. Otočka do protisměru bude vždy na kopci a pro mnohé netradičně po pravé ruce. A myslíme si, že i tato trasa dá závodníkům zabrat. Doufáme, že i přes letošní změnu se neztratí kouzlo našich závodů.  Ale zase si závodníci budou oba dva dny  užívat průjezdy a cíl přímo před fandící restaurací se zázemím a na menším okruhu se bude jistě fandit na více místech.   I  cyklistický ovál v Areálu SK RAPID Plzeň pamatuje dva závody Mistrovství Světa a tři Mistrovství Evropy.  Přijeďte do Plzně napsat  další díl koloběžkové historie, prověřit letošní fyzičku a ve štafetách zažít pocit sounáležitosti k týmu. Vždyť sdílená radost v komunitě koloběžkových kamarádů je ta největší!

Petr Pešta

web ZLATÁ KOLOBĚŽKA 2020

Facebook