Zlatá koloběžka 2021 proběhla úspěšně

Vzhledem k uvolnění vládních opatřeních i v oblasti sportu mohlo dojít v sobotu a neděli 19. – 20. června 2021 k zahájení nejvyšší republikové soutěže koloběžkářů, Rollo ligy.
Hromadné a hromové “3, 4… Trhni si nohou!” odstartovalo závodní sezónu 2021.

Celý program ZLATÉ KOLOBĚŽKY 2021 se odehrál na v Česku jedinečném cyklistickém oválu RAPID Plzeň a nabídl divácky atraktivní závody s častými průjezdy závodníků před diváky. Fanoušci pozitivně hodnotili, že se stále bylo na co dívat, závody byly napínavé, a jezdci nemizeli přihlížejícím z obzoru.
Nový závodníci zase žasli nad šířkou a parametry cyklistického oválu.
Jedinou vadou snad bylo až moc horké počasí, které provázelo sobotní N-sprinty a štafety, i nedělní dlouhé závody.

Sobotní novinka N-sprint, přes přirozené obavy mnohých borců, ukázala svůj budoucí potenciál a podle ohlasů se velké většině závodníků líbila.

Absolutním vítězem sobotního mužského N-sprintu se v dramatickém a těsném finiši stal Roman Matyáš (Třista60) před Václavem Barákem (Ultima Praha) a třetím juniorem Tomášem Sedlářem (Kostka Racing).
V ženách absolutně zvítězila Andrea Zbožková (Třista60), před druhou Petrou Fořtovou (Sokol Kunvald) a třetí Kateřinou Ševcovou (Ultima Praha).

V následujícím závodu štafet, které byly tentokrát klasické na 3×3 km pro muže a 3×2 km pro ženy v kategorii mužů zvítězila štafeta Ultima K.Lap Teamu, před borci z pořádajícího PSP Klub koloběhu Plzeň a třetí místo náleželo štafetě BKG.
Štafety žen ovládly ženy týmu BKG před Kosta Racing a třetí místo získala ženská štafeta týmu Coconi.

Sobotní výsledky všech kategorií N-sprintu a štafet

Nedělní tradiční dlouhý závod byl také velmi zajímavý a stejně jako loni hodně rychlý, s fanděním diváků, kontaktní jízda ve skupince či pořádném balíku soupeřů. To vše v rámci pořádného závodního kvapíku.
Absolutním vítězem nedělního o dlouhého závodu mužů se stal obhájce ligového titulu Tomáš Pelc před týmovým kolegou Václavem Barákem (Ultima Praha) a třetím Tomášem Sedlářem (Kostka racing).
V ženách absolutně zvítězila Kateřina Ševcová (Ultima Praha) před druhou Andreou Zbožkovou (Třista60), třetí Petrou Fořtovou (Sokol Kunvald).

Nedělní výsledky všech kategorií Dlouhého závodu

To byla ve zkratce letošní koloběžková Plzeň, tradiční koloběžková destinace. Pořadatelský klub PSP – Klub koloběhu Plzeň zase po roce potvrdil, že závody uspořádat umí.
Závod od závodu, kategorie po kategorii závodníci bojovali o co nejlepší umístění, nebo jen dobrý pocit z odvedeného výkonu. Všechny kategorie byly početně obsazené: od elitních borců až po hobby jezdce. Každý závodník měl svého soupeře.
Potěšující informací je účast 42 závodníků v kategoriích mládeže.

Zvítězit mohou jen někteří, a česká špička předvedla opět neskutečné výkony.  Ale stoprocentně vyhráli všichni závodníci, doprovod i diváci. Zkrátka ti, co zažili pozitivními emocemi nabitý program Zlaté koloběžky 2021.

Pokud se nic mimořádného nestane, tak za rok. Pravděpodobně o víkendu 25. – 26. června 2022 na 23. ročníku Zlaté koloběžky v rámci Rollo ligy v Plzni opět na viděnou.