Čtvrté kolo Rollo ligy 2018 Petrovice mělo fantastickou atmosféru

Závody na jižní Moravě měly vždy svoji atmosféru. Předpověď, že premiérové závody v Petrovicích u Moravského Krumlova v tomto nebudou výjimkou, ba budou ještě lepší, se vyplnila.

Snad jedině sobotní déšť na finále sprintů a štafety lehce potlačil panující koloběžkovou pohodu. Avšak vodu padající z oblohy razantně přebila vůně a následná chuť místní speciality „živáňského kotlíku“ i dalších pochutin. Koloběžkovým zážitkům se tak přidal i zážitek gastronomický. A pak to společné spaní velké části závodníků v kulturáku, večer u kytary a dalších hudebních nástrojů, zpívání…
Po krátké noci, v neděli, pak urputné závodění na 6 km dlouhém okruhu se sjezdem z Petrovic, rovinou okolo Týnského rybníku do záludně táhlého kopce do Lesonic, tam závodníky vítalo krásné choreo místních fanoušků, a znovu sjezd do Petrovic, kde se fandilo také.
Své závody měly i místní malé děti pod 10 let a hobíci.

Takto jedinečné bylo v posledním prázdninovém víkendu 1. – 2. září, čtvrté kolo Rollo ligy 2018. Velmi důstojná oslava 50 let Rollo ligy, kde by se jako doma a mezi svými cítili i borci jezdící ligu před 15, 20 a možná i 50 lety.

Sobotní sprinty byly po kategoriích.
V hlavní seniorské v ženách zvítězila Alena Legátová (Kobra) před Klárou Bouda (KK Tachova) a třetí Petrou Legátovou (Lipenští draci).
V mužích zvítězil Vojtěch Hrůza (Bez pedálů) před Michalem Kulkou a třetím Michalem Jarůškem (oba Ultima k. lap team).

Dlouhý závod vyhrál Michal Kulka před druhým Ladislavem Provodem (PSP KK Plzeň), který i po padesátinách má neskutečný fyzický fond, a třetí skončil o tři desetiletí mladší Jan Pavel (Svět koloběžek).

Dlouhý závod žen a ultraveteránů na 21 km ovládla Kateřina Ševcová (Kostka racing team) před neskutečně rychlým  ultraveteránem Jiřím Flaškou (rok nar. 1951). Třetí, celkově druhá, žena byla Petra Fořtová (Bez pedálů), a třetí místo v kategorii žen obsadila Šárka Waldhauserová (Bokolobka tým Ostrava).