EUROCUP a druhé kolo Rollo ligy – Kickfest 2018

Olympijský areál vodních sportů Račice, přivítal třetí rok za sebou koloběžkové závodníky a letos opět i jako závodní víkend Eurocupu za účasti závodníků ze šesti zemí, kteří se však trochu v téměř dvousetčlenné závodní komunitě ztráceli. Nejvíce ze zahraničních borců byli vidět Holanďané, kteří dosahovali medailových umístění, a aby také ne, 5 km dlouhý okruh okolo veslařského kanálu, je spíše holandskou rovinou, než typická trasa českého závodu. Díky tomuto profilu, se také po oba dva závodní dny pohybovala na špičce závodu mužů až třicetičlenná skupina a o výsledcích se rozhodovalo až na závěrečném kilometru závodů dlouhým finišem.

Sobotní závodní program byl zahájen závodem na 12 km (kritérium) žen a kadetů.
Celkově  s přehledem zvítězila v čase 28:19 holandská závodnice Fiona Olthof (Stepteam Twente), nejlepší Češkou byla celkově druhá Kateřina Šefcová (Kostka Racing) s časem 29:15  a celkově třetí kadet Mikuláš Kubík (PSP Klub koloběhu Plzeň), ročník 2004, s časem 29:30.
Závod mužů byl napínavý až do samotného finiše, který nejlépe zvládl Michal Kulka z týmu Ultima K.Lap Team Praha v čase 25:55.9, před druhým Petrem Peštou (master, 25:56.6) z PSP Klubu Koloběhu Plzeň a bronzovým Machielem Steenbergenem (25:57.7) z holandského Stepteam Zwölle.
Prvních 25 závodníků se v cíli vměstnalo do rozmezí 22 vteřin.

Večerní štafety přinesly nevídaně vyrovnaný souboj o první místo mezi dvěma štafetami: Ultima K.Lap Team Praha a štafetou PSP Klubu Koloběhu Plzeň. Dramatické představení za hlasitého povzbuzování diváků nakonec ve finiši ovládl tým koloběžkářů z PSP Klubu Koloběhu z Plzně ve složení Marek Kadlec, Jindřich ŠmídPetr Pešta.

Sobotní horké počasí a nedělní předpověď  přimělo organizátory zkrátit plánované nedělní trasy dlouhých závodů o 5 km.
V 10 hodin odstartoval závod na 30 km v kategorii ženy, ženy veteránky, ženy ultra veteránky, muži ultraveteráni, kadeti a junioři, kdy kategorie kadetů jela zkrácený závod na 15 km.
Nejrychlejších závodníkem na 30 km trase se stal holandský koloběžkář, junior Patrick Olthof, který jako první přeťal cílovou pásku šestikolového závodu v čase 1:05:14.
Mezi ženami vládla 30 km závodu Fiona Olthof, která zaostala za svým bratrem o necelé 3 minuty (1:08:17.5) a obsadila mezi všemi závodníky bronzovou příčku.
Nejlepším českým závodníkem byl celkově druhý Pavel Milda, junior s časem 1:08:12.6.

Mezičas hlavních nedělních závodů vyplnil vytrvalostní závod dětí do 12 let, kteří se vydali na pětikilometrovou trať.  V pravé poledne pak byla odstartována nejdelší disciplína celého víkendového setkání závod mužů na 40 km. První polovině závodu vévodil na špici samostatně jedoucí Michal Kulka reprezentující pražský Ultima K.Lap Team. Ve druhé polovině však zabrali i ostatní vytrvalci, zejména týmový kolega Tomáš Pelc, který se jako jediný na Michala dotáhl a nakonec lépe zvládl přetahovanou o 1. místo v cílové rovince a o vteřinu, s časem 1:25:17.7, zvítězil. Celkově třetí byl Holanďan Machiel Steenbergen (25:57.7) z týmu Stepteam Zwölle.

Další pořadí závodníků včetně  jednotlivých kategoriích najdete ve výsledcích, které jsou k nahlédnutí nebo stažení na níže uvedených odkazech: