Koloběžci Pardubice

Koloběžková sezona 2024 je výjimečná pořádáním MS v Konstantinových Lázních a Plzni. Stručně tedy představíme současné kluby českého koloběhu, které působí v mistrovských soutěžích Rollo liga, Eurocup a MS.

Koloběžkový klub Koloběžci Pardubice vznikl již v roce 2014.
Od svého počátku měl dvě sekce: Závodní a pak tu, která měla za cíl popularizaci koloběžek jako zdravého pohybu a úžasného sportu pro každého.

Koloběžci Pardubice jsou dodnes spíše mikroklub co se týče množství členů (7), ale vždy se jeho členové snaží být vidět. Vždyť týmová jednička Radek Maixner skončil v celkovém hodnocení Rollo ligy 2023 na druhém místě a stejnou pozici pak v Českém koloběžkovém poháru (ČKP) obsadil Radek Čimbora.
I přes svou velikost má tým jasně danou strukturu.
V týmu existují a jsou obsazené pozice generálního managera, biomechanika, šéftrenéra, týmové jedničky, superdomestika, domestika, vrchaře i sprintera.
Členové týmu pravidelně vozí medaile ze závodů všech úrovní. Od Rollo ligy přes ČKP, EuroCUP, Mistrovství světa i Evropy. Byli jsme i součástí projektu Paris-Roubaix či Crossing Cyprus (obojí ultramaratony na koloběžkách).

Již od založení jsme aktivní v organizaci závodů a v posledních letech aktivní i ve vedení ČSK.
Položili jsme základ pro tradici závodu koloběžek v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu – první ročník v roce 2013 – který se jede jako pravidelná součást ČKP, a jeden z jeho prvních ročníků byl i prvním kolem Rollo ligy.
Již několikrát jsme organizovali jeden z nejhezčích víkendů Rollo ligy v Letohradě, kde je krásná, těžká a zároveň bezpečná trať.

Současně jsme otevření komukoliv v regionu radit a pomáhat s počátky jeho koloběžkové kariéry.
Na sezónu 2024 máme před sebou další milník v organizaci klubu a koloběžkového pelotonu. Přicházíme s vlastní konstrukcí koloběžky, za kterou stojí zejména Radek Maixner a v pozici testovacích jezdců celý tým.

Členství v klubu není ničím podmíněno. Je to spíše stav mysli. Máte-li rádi koloběžky, férový přístup ke sportu i životu, pak můžete být “koloběžcem Pardubice”.