Úspěch české výpravy na MS Estonsko 2022 v koloběhu

Od čtvrtka 14. do neděle 17. července 2022 proběhlo v estonském městečku Põlva dva roky odkládané koloběžkové Mistrovství světa.
Česká výprava byla početná a poprvé byli jmenováni reprezentanti ČR a byla jasně stanovená nominace do první a druhé české štafety na MS 2022 v koloběhu.

Ukázalo se, že Češi aktuálně vládnou světovému koloběhu a to téměř ve všech kategoriích. Byly to veliké žně medailí i titulů Mistrů světa. Gratulujeme českým medailistům všech věkových kategorií, lepších koloběžců aktuálně na světě není.

Všechny výsledky najdete přímo na webové stránce MS.

Skandinávci jsou přátelští a totéž platí o Estoncích. Pořadatelský tým pod vedením Aigara a Andruse uspořádal parádní šampionát na zajímavých a technicky náročných trasách se sjezdy a stoupáními.

Zpráv, jak vše dopadlo, jsou plné stránky na sociální síti Facebook, včetně stránky ČSK tamtéž. Rovněž je mnoho videí a oficiálních streamů ze všech závodů MS. Tak jen krátké vzpomínkové video.

Na oficiálním webu MS Estonia 2022 si můžete prohlédnout velkou fotogalerii.

Na závěr pak trochu realistických slov.
Přes obrovské nasazení a elitní sportovní výkony si nešlo nevšimnout, že pro většinu lidí z celého světa, které koloběžky baví, byl tento šampionát jedinou možností, jak se vidět s ostatními koloběžkáři. Popovídat si, projet se, zazávodit si a porovnat síly. A že v letech 2019 – 2022 se jediná pravidelná silniční koloběžková soutěž na světě jezdila a jezdí jen u nás v Česku – letos už 48. ročník.
Také je skutečností, že výrazně nejpočetnější byli na Mistrovství světa 2022 zastoupeni kategorie veteránů a masters. Proto stejně, a možná ještě více než v roce 2018, platí trochu smutná “Zpráva o koloběžkovém sportu” od současného předsedy Honzy Vláška.

S opatrným optimismem vypadá situace ve světě na malé oživení. Po pauze se zase konají závody EuroCUP, v Holandsku startují další novou éru… Avšak, jsou to jen koloběžky. Nic víc, ale hlavně nic míň.

Těšíme se na viděnou 5. – 7. 8. 2022 na Lipenské výzvě, kde bude na programu v pátek MČR ve sprintu, v sobotu kritérium a štafety. V neděli se pak koná dlouhý závod jako EuroCUP a další kolo Rollo ligy 2022.

 3, 4… Trhni si nohou!