Biatlonový areál v Letohradu hostil 3. kolo Rollo ligy 2020

Rollo liga v biatlonovém areálu v Letohradu byla parádní a zároveň netradiční. Především skladbou účastníků čítající 66 dětí a 70 dospělých, což není na koloběžkových závodech běžné.

Za zatím jednorázové a výrazné okysličení mládežnických kategorií mohou borci místního Biatlonu Letohrad, kteří ukázali, že na koloběžkách umí a nejlepší se rovnou prosadili na stupně vítězů.
Před závody u některých závodníků panovaly obavy, jak zvládnou poměrně náročný okruh pro kolečkové lyže a jak bude probíhat hromadný dlouhý závod, ale vše proběhlo velmi dobře s minimem lehkých pádů. A je tak po víkendu jasné, že po Břízkách a Vysočina Aréně je i v Letohradském areálu možné uspořádat Rollo ligu. V budoucích letech by to mohlo být v Letohradu ještě lepší, tedy pokud se podaří plánované rozšíření dráhy na 6 m.

V sobotu byla na pořadu časovka, kde o osobním úspěchu či neúspěchu závodníky ve výsledkové listině často rozhodovalo pár vteřin.
V neděli byly na programu dlouhé závody a dosažené časy na jedno kolo ukazují, že většina závodníků ztratila necelý den po časovce z technické trasy respekt.

Časovku v hlavní kategorii mužů ovládl Tomáš Pelc (Ultima Praha), před druhým Michalem Kulkou (Třista60) a třetím juniorem Tomášem Sedlářem (Kostka racing).
V ženách časovku vyhrála juniorka Petra Fořtová (Bez pedálu) před druhou Šárkou Waldhauserovou (Bokolobka tým Ostrava) a třetí Martinou Kadlecovou (PSP- Klub koloběhu Plzeň).

Dlouhý závod opět ovládl Tomáš Pelc (Ultima Praha) před druhým Michalem Kulkou (Třista60) a třetí místo obsadil Václav Šafář (Lázně Slatinice).
V ženách si sobotní zlatý úspěch zopakovala Petra Fořtová (Bez pedálu) před druhou Martinou Kadlecovou (PSP- Klub koloběhu Plzeň) a třetí Andreou Zbožkovou (Lipník Dragons).
Ale výsledky a výkony jsou rozhodně velmi zajímavé i v dalších kategoriích. Stačí se jen se podívat, třeba jen kvůli 35 žákům a žákyním…

Výsledky sobota 12.9. 2020 – časovky

Výsledky neděle 13. 9. 2020 – dlouhý závod

ROLLO LIGA zdaleka nekončí, intenzivní podzim pokračuje:

  • 26. – 27. září 2020 RL Velké Poříčí
  • 3. – 4. října 2020 RL/Mistrovství republiky 2020 Konstantinovy lázně

3, 4… Trhni si nohou!