ZLATÁ KOLOBĚŽKA  2019

V  sobotu a neděli 23. – 22. června proběhlo Plzni dvoudenní Mistrovství České republiky v koloběhu s mezinárodní účastí.

Na start největšího domácího koloběžkového svátku se celkově postavilo 196 závodníků všech věkových kategoriích od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku a hobby závodníky.

Plzeň je tradiční koloběžková destinace a pořadatelský klub PSP – Klub koloběhu Plzeň opět dokázal zajistit bezvadnou organizaci, kterou doprovázela uvolněná pohodová atmosféra, byť šlo o mistrovské tituly. Závod od závodu závodníci bojovali o co nejlepší umístění, nebo jen dobrý pocit z odvedeného výkonu. Všechny kategorie byly početně obsazené od elitních borců až po hobby jezdce, každý měl svého soupeře.

Absolutním vítězem sobotního mužského kritéria se v dramatickém a těsném finiši stal junior Roman Matyáš (Třista60) před Tomášem Pelcem (Ultima Praha) a třetím Michalem Provodem (z pořádajícího PSP Klub koloběhu Plzeň). V ženách absolutně zvítězila Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing) před obhájkyní titulu Kristinou Fryzovou (Bokolobka tým Ostrava), a třetí Petrou Fořtovou (Bezpedalu).

V podvečerním závod štafet v kategorii mužů zvítězila štafeta Třista60 před druhým družstvem domácích borců z pořádajícího PSP Klub koloběhu Plzeň  a třetími závodníky z Yedoo týmu. V ženách zvítězila štafeta BKG před žena Tsunami a třetími týmem Coconi. Z úspěchu domácích barev lze ještě vyzdvihnou dominanci žákyň Mistryně ČR Kamily Peštové a druhé Anděly Kubíkové, které společně s Barborou Hajžmanovou zvítězily i v žákovských štafetách.

Nedělní tradiční dlouhý závod mužů na 34,5 km přinesl v celkovém pořadí vítězství Tomáše Pelce (Ultima K.Lap Team) před Michalem Kulkou (Třista60) a třetí v celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým).
V ženách v závodě na 26 km celkově zvítězila a Mistriní republiky je Fryzová Kristina (Bokolobka tým Ostrava) před druhou Kateřinou Ševcovou (KOSTKA Racing), třetí celkovém pořadí juniorkou Petrou Fořtovou (Bez pedálů).

Zvítězit mohou sice jen někteří a česká špička předvedla zase až neskutečné výkony.  Ale 100% vyhráli všichni závodnici, tedy všech 196 registrovaných účastníků i doprovod a diváci, zkrátka ti, co zažili pozitivními emocemi nabitý program Mistrovství republiky – Zlaté koloběžky 2019.  Plzeň je prostě jedinečná!

Na závěr výsledky ze sobotyvýsledky z neděle.