Druhé kolo Českého koloběžkového poháru 2023 se jelo v Lounech

V sobotu 6. května 2023 se v Lounech uskutečnil již 32. ročník Memoriálu Karla Raise, který se koná od roku 1993 jako silniční běh a závod vozíčkářů na trati 15 km od Elektrárny Počerady do Loun. Během let se atmosférou jedinečná akce stala vyhledávanou sportovci různých sportovních disciplín i výkonností: běžci, handbike, in line bruslaři a koloběžkáři.

Na start se postavilo v Lounech na této pohárové akci rekordních 40 závodníků – ligových, ale hlavně těch, kteří se přijeli projet na koloběžce. Za příjemného a relativně teplého počasí s výjimečným větrem do zad předvedli všichni závodnici výborné výkony.

V traťovém rekordu zvítězil loňský Mistr české Rollo ligy Roman Matyáš, pro stříbro si dojel Petr Pešta a bronz bral Karel Vardan.

Loňská Mistryně české Rollo ligy Andrea Zbožková zvítězila také v traťovém rekordu před druhou Kamilou Peštovou a třetí Danielou Veselou.

Moc děkujeme pořadatelům za organizaci krásných a jedinečných závodů.

Na závěr zveme všechny příznivce koloběžek na další závody, které najdete v našem kalendáři. Jsou tam zveřejněné detaily pro nadcházející událostí:

• 1. kolo Rollo ligy v Rýmařově
  • 3. kolo ČKP Bohdalovské okruhy, které jsou již příští sobotu 13. 5. 2023 ve Žďáru nad Sázavou.
  • O stejném víkendu se koná i první kolo Eurocupu 2023 Polsko, Toruň
  • 4. kolo ČKP závodu Kolem Tupadel 10. 6. 2023

Pozvánka na “Kolem Tupadel”

Tým Třista60 vás zve na 2. ročník a 4. kolo ČKP závodu “Kolem Tupadel”.

První ročník se tak vydařil, že jsme se rozhodli pokračovat dál.
Zázemí ve statku firmy Kulkabex, prostředí obce Tupadly u Čáslavi, dobré jídlo, čepované pivo, dobrá nálada a možná i živá hudba.
Přijeďte, zažijete kouzlo malých závodů 🙂
Kdo si netroufne postavit se na stupátko, dopoledne si může zaběhat v okolních lesích. Trať je krásná o délce kolem 8 km.