EuroCUP 2024 v koloběhu odjel své první kolo v Nizozemsku

Duben přinesl i zahájení evropské soutěže v koloběhu EuroCUP 2024. Konkrétně první kolo v Nizozemsku proběhlo o víkendu 20. – 21. 4. 2024 ve městech Losser a Oldenzaal s úspěšnou českou účastí i stopou.

Nizozemci připravili krásné a profesionálně provedené závody.
Časomíra pracovala s přesností tisíciny sekundy. Vypadá to, že po letech odmlky se v Nizozemsku probudili a těší se do Česka na Mistrovství světa v koloběhu.

Sobotní propršený den zahájila individuální kvalifikační jízda ve sprintech na 500 m, který se jel na 400 m asfaltovém ovále.
Po krátké přestávce a za neustálé zábavy ze strany pořadatelů pokračovala druhá jízda sprintů, tentokrát již ve trojicích v kategorii. Součtem časů obou jízd pak byly vyhlášeny výsledky.
V absolutním pořadí zvítězil kadet Filip Krečmer, druhý senior Jasper Flink a na třetím místě byl Ladislav Bartůněk (nejrychlejší jízda ve druhém kole).
Mezi ženami si masterka Kamila Šrolerová vyjela třetí místo.

Odpoledne pokračoval program týmovou časovkou, kde Czech team reprezentovali Tomáš Pelc, Ladislav Bartůněk, Filip KrečmerPatrik Krečmer. Jelo se 8 kol na 3 200 m dlouhé trati a měřil se čas třetího.
Češi na druhém místě zaostali pouhé 2 sekundy za vítěznými Holanďany, kteří ve výhodě poslední jízdy získávali každé kolo informace o srovnání s naší časovkou.

Neděle přivítala závodníky chladnějším, avšak slunečným počasím.
Dlouhý závod v krásném sportovním parku se zvlněným terénem měl společný start. Muži jeli 46 km, ženy 39 km a mládež 16 km.
Už na začátku se trhla pětičlenná skupina s naším Tomášem Pelcem a Filipem Krečmerem.
Tomáš Pelc pak v absolutním pořadí skončil třetí, když ho předjeli Adriaan RingoinPatrick Olthof, oba z Nizozemska.
Kamila Šrolerová si opět vyjela třetí místo mezi všemi ženami.
Pětici již zmíněných Čechů doplnila veteránka Věra Vybíralová.

Většina našich závodníků si odvážela prvenství ve svých kategoriích.
Všechny výsledky najdete na stránkách organizátora.

Letošní Eurocup 2024 má celkem tři kola, individuálních závodů bude celkem sedm: 2 Nizozemsko, 2 Itálie, 3 Lipník nad Bečvou.
V Itálii se budou další závody EuroCupu v koloběhu konat 13. a 14. července 2024 kousek od Trevisa, Trevignano – atletický ovál na sprint a štafety, a dále Volpago del Montello, buď pro kritérium nebo dlouhý závod – podle toho jak se povede uzavírka silnic.