EuroCUP Polsko 2023 a informace k ME 2023 v Itálii

První EuroCUP letošní koloběžkové sezony se pojede poprvé v Polsku ve městě Toruň 13. a 14. května 2023.
Jedno z nejstarších polských měst, ležící na březích řeky Visly, je rodištěm slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka. Ve druhém květnovém víkendu bude hostit i velkou běžeckou akci.

Přihlášky na koloběžkové závody EC Polsko.
Pozor, registrace na webu je možná nejpozději do neděle 7.5.2023. Výjimečně na místě.
Pokyny k platbě neřešte, pravděpodobně budeme hradit startovné až na místě. V současném pokynu totiž chybí formát pro mezinárodní platbu.

V sobotu se pojede dlouhý závod na 21 km = 7 x 3 km trasa. V neděli pak krátký závod na 10 km, tj. jeden okruh.

Kategorie EuroCUPu budou samozřejmě hodnoceny v rámci celkových výsledků, ale přímo na závodech budou vyhlášení pouze tři nejryhlejší muži a ženy.
Tím pádem nejsou žádné kategorie ani zkrácené trasy pro mládež. Bude-li se však mládež cítit na vzdálenost 10 nebo i 20 km, mohou se zúčastnit i závodníci mladší patnácti let.
Nedá se nic dělat, jsme rádi, že se v Polsku závod EuroCUPu vůbec koná a půjde také  o osvětu. Většina Poláků neví co je to závodní koloběžka. Pod hulajnogou si představí pouze elektrickou a nebo micro koloběžku.

Mistrovství Evropy 2023 v Itálii, Treviso 1. – 3. září, bude

V Itálii došlo na valné hromadě jejich asociace na začátku března k úplné výměně vedení místního koloběžkového svazu. Nové předsednictvo se tedy muselo se vším seznámit. Po delší vzájemné komunikaci přes e-mail jsme dostali nakonec potvrzené místo a termín, kde se bude ME v koloběhu 2023 konat.
Jedná se o oblast Trevisa, Sport Centrum u Lago Le Bandie, s možností ubytování v přilehlém hotelu nebo se stáním pro obytné vozy.

Další informace o ME 2023 a třetím kole EuroCUPu přijdou snad během následujících týdnů. Samozřejmě zveřejníme v samostatném článku.