Legendární Zlatá koloběžka Plzeň 2023 startuje poslední červnový víkend

Druhé kolo české Rollo ligy 2023, republikové a nejstarší, největší a nejkrásnější soutěže na světě, proběhne 24. a 25. června 2023 opět v “baště koloběhu” Plzni.

Je to téměř nevěřitelné, ale první závody Rollo ligy uspořádali Plzeňáci z PSP – Klubu koloběhu již v roce 1999. Letos už je to dlouhých 25 let, co tento klub závodí a je výraznou částí v Rollo ligy.

Jednoduše řečeno: Kdo nebyl na závodech v Plzni, nemůže být pravý koloběžkář. Bez závodní plzeňské klasiky by koloběžková sezóna nebyla tou správnou.
Přijeďte do Plzně napsat další díl jedinečné koloběžkové historie na 24. ročník ZLATÉ KOLOBĚŽKY o víkendu 24. – 25. června 2023.
Letos jsou na programu tyto závody:  Sprint, Štafety a Dlouhý závod.

Online přihlášky jsou otevřeny do úterý 20. června 2023 do 23:00 hod.

Protože je od letošního roku Rollo liga soutěž s možnou mezinárodní účastí, lze si v přihlašovacím formuláři vybrat kromě základní české verze i anglickou, německou či polskou verzi.

Akce letos opět proběhne na jedinečném cyklo oválu v Česku Rapid Sport s převýšením na 13 metrů a šíří dráhy 8 až 9 metrů. Moderátorem Zlaté koloběžky Plzně bude Vašek Liška.

Závodníci si tak po roce znovu užijí časté průjezdy přímo před intenzivně fandícím zázemím u restaurace a na kopci tribunu obsazenou mládeží. Diváci a doprovod zase uvítá zázemí, ze kterého vidí závodníky po velkou část závodu.

Předseda pořádající klubu Petr Pešta k pozvánce dodává:

Je to neskutečná jízda, ale letos už je to dlouhých 25 let co závodíme v Rollo lize. A mohu potvrdit, že 25 let stále platí tato charakteristika koloběžkového sportu: Rámy závodních koloběžek postavené na míru včetně karbonových speciálů, pohodlné univerzálky. Natvrdo nafoukané pláště, svižná jízda výkonnostní sportovci, hobíci, malé děti, žáci, krásné studentky, zralé ženy, mladí muži a ostřílení matadoři. Chuť cestovat na závody stovky i tisíce kilometrů, pro radost z pohybu, vůle podat maximální výkon bez vidiny materiálního a finančního zisku, jen pro setkání s lidmi podobného ražení a sdílenou radost pro jízdu na stupátku mezi dvěma koly.

3, 4… Trhni si nohou