Letošní “čarodějnice” ve znamení hned dvou závodů ČKP

V sobotu 30. dubna 2022 se konaly současně dva závody Českého koloběžkového poháru.

ČKP Louny – Memoriál Karla Raise

Po dvouleté přestávce se opět mohli postavit na start účastníci závodů v Lounech na “Memoriálu Karla Raise”.
Závod je to především běžců a běžeckých štafet, ale během let se přidali i handbike, in-line a koloběžky. Krásnou zvláštností akce je, že sportují zdraví a hendikepovaní sportovci společně. A letos jel závod i místní lounský koloběžkář Adolf Mach a… Hluboká poklona, pane.

Start závodu pro všechny kategorie a disciplíny na 15 km v 11:00, široká uzavřená silnice, hladký asfalt a další rychlý rovinatější závod na úvod sezóny. Jelo se sice proti větru, ale bylo polojasno a příjemná jarní teplota.

Na špičce koloběžkového závodu jelo ostré tempo kvarteto Burian, Ženíšek (oba Sokol Maxičky) a Pešta, Šmíd (oba PSP – Klub koloběhu Plzeň). Závod mužů se rozhodoval až v závěrečném kilometru, kdy po dlouhém finiši zvítězil Jindra Šmíd, před druhým Petrem Peštou a třetím Honzou Burianem

V závodu žen zazářila mladá kometa, kadetka Kamila Peštová, která o minutu a osm sekund porazila druhou Petru Fořtovou, třetí dojela Štěpánka Lubovská. A jelikož Kamila byla vyhlášená jako vítězná kadetka, třetí ženou na stupních vítězů je čerstvá juniorka Zuzana Hrdonková.

Děkujeme pořadatelům z Askelna Počerady, že jsme opět mohli být hosté této krásné akce.

ČKP Rýmařov – O trofej střelené vlčice

Rýmařovský závod ČKP byl čistě koloběžkový veřejný závod s podporou města Rýmařov a s rozdělením kategorií, jak jsme zvyklí u Rollo ligy. I když se jednalo o úplnou premiéru koloběžkového závodu v Rýmařově, účast byla náramná: 43 dětí do 15 let, 20 hobby jezdců, 17 žen a 24 mužů hodnocených do ČKP žebříčku. Přijel i závodník z Polska, takže závod získal hned mezinárodní úroveň.

V ženách absolutně vítězila Andrea Zbožková, před nejrychlejší juniorkou Amalií Vinohradníkovou a nejrychlejší masterkou Věrou Vybíralovou.

V mužích absolutně zvítězil senior Roman Matyáš, před nejrychlejším juniorem Tomášem Sedlářem a druhým juniorem Ondřejem Baslarem.

Počasí i závody se vydařily. Pořadatelé, v čele s Patrikem Krečmerem, odvedli skvělou práci, včetně uzavřené silnice a pěkného zázemí závodu. Každý závodník byl odměněn medailí a drobnou odměnou.

Pro pořadatele z řad rýmařovských sportovců to byl první ročník a už se těší na druhý ročník, který se může stát součástí seriálu Rollo ligy, která podobné kopcovité tratě potřebuje.