Pardubický vinařský půlmaraton 2023 je za námi, zveme vás na další závody

V neděli 15. dubna 2023 se v Pardubicích konal již 17. ročník jarní soutěže “Pardubický vinařský půlmaraton” v rámci které se jezdí i na koloběžkách.

Těsně před polednem, přesně v 11:30 hodin, byla zahájena koloběžková sezona a odstartovalo letos první kolo ČKP Pohárový závod koloběžců na Pardubickém vinařském půlmaratonu.
Na start nové a více technické trati v délce lehce přes 21 km se postavilo celkem 79 závodníků – ligových, ale i těch, kteří se přijeli je tak projet na koloběžce.

Za slunečného počasí předváděli všichni závodnici výborné výkony.
Hned po startu všem odjel Roman Matyáš a dojel si pro zlato s velkým náskokem před skupinou dalších šesti závodníků. Pro stříbro si dojel Vojtěch Hrůza a bronz bral Michal Jarůšek.
Mezi ženami zvítězila Andrea Zbožková před druhou Kamilou Šrolerovou a třetí Eliškou Maixnerovou.

Moc děkujeme pořadatelům za organizaci prvních letošních a krásných závodů.

Dále bychom chtěli všechny příznivce koloběžek pozvat na další závody, které najdete v našem kalendáři. Jsou zde zveřejněné detaily pro nadcházející 1. kolo Rollo ligy a 2. i 3. kolo ČKP.