Aktualizovaná pozvánka na 2. kolo Rollo ligy a Mistrovství ČR dospělých i mládeže v koloběhu 2021

Mistrovství ČR dospělých i mládeže a 2. kolo Rollo ligy proběhne od pátku do neděle 6. – 8. srpna 2021.
S ohledem na nepříznivý vývoj koronavirové situace a zpřísňující opatření Vlády ČR rozhodlo Předsednictvo ČSK o přesunu MČR mládeže (kategorie žáci a kadeti) ze září již na tento termín.

Na základě aktuálního rozhodnutí vlády je pro všechny závodníky a jejich doprovod povinné doložit čestné prohlášení uvedené na internetových stránkách závodu www.lipenskavyzva.eu, nebo odkazu níže, a současně předložit při registraci k ověření potřebné doklady uvedené dále.

Závodníci předloží při registraci jednu z následujících variant:

  • negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin,
  • absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem,
  • prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

Tento administrativní úkon je pro doprovod závodníků zpoplatněn částkou 20 Kč.
Závodníci mají poplatek zahrnutý ve startovném.
 

Měl to být závodní rok, respektive léto, podzim a zima, kdy se situace po pandemii konečně vrátí do normálu. Jak to však vypadá, místo toho svět stále více straší koronavirová mutace delta.
Slováci najednou a bez varování zavřeli část hraničních přechodů, Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před rozsáhlým a předčasným rušením proticovidových opatření, a některé státy už pravidla znovu zpřísňují, včetně Česka.
Vedení ČSK pozoruje s obavami a nejistotou současnou situaci. Vyvstaly zatím nezodpovězené otázky, jak bude koloběžková sezóna pokračovat v září po úvodním masivním testování dětí ve školách, které nevíme jak dopadne a co pak bude následovat, jak naše vláda rozhodne.
Proto vedení Rollo ligy z preventivních důvodů rozhodlo o přesunutí MČR mládeže (kategorií žáků a kadetů) z 11. a 12. září 2021 v Letohradu na začátek srpna do Lipníka nad Bečvou.

Je možné, že v Letohradu, pokud budou v září sportovní akce povolené, bude MČR v časovce, ale to je zatím otevřená otázka.

Skladba závodů v Lipníku nad Bečvou bude stejná jako v loňském roce.
V pátek 6. 8. 202 proběhnou sprinty na příjemném atletickém oválu.
Sobota 7. 8. 2021 je vyhrazena kritériu a štafetám přímo v centru Lipníka nad Bečvou na uzavřené Osecké ulici. Minulý rok dala tato zajímavá a poměrně technická trať závodníkům pěkně zabrat, proto i diváci se měli na co dívat.
Program pak vyvrcholí v neděli 8. 8. 2021 dlouhým závodem na uzavřené silnici u osady Nové Dvory. Délka zvlněného závodního okruhu je cca 6,5 km.

Přihlášky včetně objednávek stravy, ubytování a zaplacení nejpozději do 30. 7. 2021 do 23:59 hodin na: www.amchromo.cz
V přihlašovacím formuláři je nutné – stejně jako v Plzni – v rámci “covidových” nařízení pro pořádání akcí zaregistrovat trenéry, doprovod a ostatní osoby.
Dále je nutné aby každý, závodník, doprovod, divák, při prezenci a vstupu na akci předložil Čestné prohlášení o zdravotním stavu.

Včasné přihlášení do 30. 7. 2021 je velice důležité pro páteční sprint!
Pořadatelé podle včas přihlášených závodníků vypracují systém kvalifikace i vyřazovací rozjížďky sprintu. Kdyby se náhodou opožděně přihlásilo ještě hodně závodníků, znamenalo by to extrémně přísné kvalifikační podmínky pro všechny. 
Technickým delegátem připravený a schválený postupový pavouk už se měnit nebude.

Aktualizované propozice a další informace najdete v detailu závodu.