Reportáž a výsledky 1. kola ČKP – Pardubický vinařský půlmaraton

V sobotu 13. dubna 2024, za organizátorské i vlastní účasti Martina Komára (Koloběžci Pardubice) se již po dvanácté konal Pardubický půlmaraton. Tento rok to byl “otvírák” koloběžecké sezóny 2024.

Závod kolobězců na 21 km je součástí sportovního festivalu, tedy jsou zde také závody běžců na různých délkách a open závod v para-cyklistice.

Za účasti české koloběžkové špičky se na stupně vítězů v kategorii mužů postavili suverénní Roman Matyáš (Invictus team) před Jiřím Chmelíkem (Koloběžce Pardubice), na 3. místo se společně postavili Jindřich Šmíd (PSP Plzeň) s Tomášem Zímou (COCONi).

V kategorii žen v cílovém souboji vybojovala první místo Andrea Zbožková (Invictus team), druhé pak Kamila Šrolerová (T.J. Sokol Maxičky) a pouhé dvě sekundy za ní zaostala a tedy třetí dojela Drahomíra Eidrnová (Invictus team).

Závodu se zúčastnilo 100 (!!!) koloběžkářů z celé republiky.
Za krásného jarního počasí si to každý “po svém” jistě užil a domů odjížděl spokojený.